Müharibə aparan ölkələrin silah ehtiyatı
Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ ordusu bir həftəlik müharibədə 3000 hədəfə hücum etdiyini açıqlayıb. Senator Mark Kelli xəbərdarlıq edib ki, ABŞ-ın sursat ehtiyatı limitsiz deyil, amma hökumət buna qarşı çıxır və kifayət qədər ehtiyatın olduğunu bildirir.
İranda ballistik raketlər və döyüş dronları ciddi şəkildə gizlədilir. “Fars” agentliyi xəbər verir ki, müharibə başlayandan bəri 500-dən çox raket və 2000-dən çox dron atılıb. ABŞ və bəzi mütəxəssislər hesab edir ki, İranın raket ehtiyatları xeyli azalıb, raket buraxan avadanlıqların təxminən 75%-i məhv edilib.
Körfəz ölkələri hava hücumlarına qarşı “Patriot” raketlərinə etibar edir. Britaniya qırıcıları İordaniya, İraq və Qətərdə hava müdafiəsinə dəstək verib.

Запасы оружия воюющих стран
США, Израиль и Иран скрывают арсеналы оружия во время войны, но некоторые цифры становятся известны СМИ.
Medianews.az сообщает, что армия США объявила, что за неделю войны нанесла удары по 3000 целям. Сенатор Марк Келли предупредил, что запасы боеприпасов США не безграничны, но правительство утверждает обратное и заявляет, что запасов достаточно.
В Иране баллистические ракеты и боевые дроны серьезно скрываются. Агентство «Фарс» сообщает, что с начала войны было выпущено более 500 ракет и более 2000 дронов. США и некоторые эксперты считают, что запасы ракет Ирана значительно уменьшились, примерно 75% пусковых установок уничтожены.
Страны Персидского залива в воздушной обороне полагаются на ракеты «Пэтриот». Британские истребители поддерживали ПВО в Иордании, Ираке и Катаре.