Müharibə aparan ölkələrin silah ehtiyatı
Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ ordusu bir həftəlik müharibədə 3000 hədəfə hücum etdiyini açıqlayıb. Senator Mark Kelli xəbərdarlıq edib ki, ABŞ-ın sursat ehtiyatı limitsiz deyil, amma hökumət buna qarşı çıxır və kifayət qədər ehtiyatın olduğunu bildirir.
İranda ballistik raketlər və döyüş dronları ciddi şəkildə gizlədilir. “Fars” agentliyi xəbər verir ki, müharibə başlayandan bəri 500-dən çox raket və 2000-dən çox dron atılıb. ABŞ və bəzi mütəxəssislər hesab edir ki, İranın raket ehtiyatları xeyli azalıb, raket buraxan avadanlıqların təxminən 75%-i məhv edilib.
Körfəz ölkələri hava hücumlarına qarşı “Patriot” raketlərinə etibar edir. Britaniya qırıcıları İordaniya, İraq və Qətərdə hava müdafiəsinə dəstək verib.

The arms reserves of warring countries
The US, Israel, and Iran keep their war weapon arsenals secret, but some figures have been leaked to the media.
Medianews.az reports that the US military announced it has attacked 3,000 targets in a one-week war. Senator Mark Kelly warned that the US's ammunition reserves are not unlimited, but the government opposes this and states that there are sufficient reserves.
In Iran, ballistic missiles and combat drones are seriously concealed. The "Fars" agency reports that since the war began, more than 500 missiles and over 2,000 drones have been launched. The US and some experts believe that Iran's missile reserves have significantly decreased, and approximately 75% of the missile-launching equipment has been destroyed.
Gulf countries rely on "Patriot" missiles against air attacks. British fighters have supported air defense in Jordan, Iraq, and Qatar.