Naxçıvanda yeni direktor
Ölkə üzrə mərkəzləşdirilmiş qaydada keçirilən müsabiqənin nəticələrinə əsasən, Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən, şagird sayı 500-dən artıq olan ümumi təhsil müəssisələrində vakant direktor vəzifələrinə yeni təyinatlar həyata keçirilib.
Medianews.az bildirir ki, məlumatı Naxçıvan Təhsil Nazirliyi yayıb.
Bildirilib ki, müsabiqənin müsahibə mərhələsi çərçivəsində 4 vakant vəzifə üzrə ümumilikdə 11 namizəd müraciəti qeydə alınıb:
"Müsabiqənin seçim mərhələsi başa çatdıqdan sonra ardıcıllıq gözlənilməklə müsahibə mərhələsinə dəvət olunmuş 6 nəfər iştirak hüququ qazanıb.
Müsahibə zamanı namizədlərin liderlik və strateji idarəetmə, pedaqoji fəaliyyət, təşkilatçılıq və idarəçilik, ünsiyyət və əməkdaşlıq, problemlərin həlli və qərarvermə, eləcə də rəqəmsal, texnoloji, sosial və emosional bacarıqları qiymətləndirilib.
Nəticədə 6 nəfər uğur qazanmış onlardan 4-ü müvafiq qaydalar çərçivəsində vəzifəyə təyin olunub.
Uğur qazanan namizədlərdən, Həsən Məmməd oğlu Həsənov Heydər Əliyev adına tam orta məktəbə, Günel Mirməhəmməd qızı Quliyeva Naxçıvan şəhər 10 nömrəli tam orta məktəbə, Səfa Ruhulla oğlu Əliyev Şərur şəhər 2 nömrəli tam orta məktəbə, İlahə Aydın qızı Cəfərova Kəngərli rayonunun Qıvraq qəsəbə tam orta məktəbinə direktor vəzifəsinə təyin olunublar".

New director in Nakhchivan
Based on the results of the centrally conducted competition across the country, new appointments have been made to vacant director positions in general education institutions under the Nakhchivan Autonomous Republic Ministry of Education, where the number of students exceeds 500.
Medianews.az reports that the information was released by the Nakhchivan Ministry of Education.
It was stated that during the interview stage of the competition, a total of 11 candidates applied for 4 vacant positions:
"After the selection stage of the competition was completed, 6 individuals were invited to the interview stage in sequence and gained the right to participate.
During the interview, candidates’ leadership and strategic management, pedagogical activity, organization and management, communication and collaboration, problem-solving and decision-making, as well as digital, technological, social, and emotional skills were evaluated.
As a result, 6 individuals were successful, and 4 of them were appointed to the position in accordance with the relevant regulations.
Among the successful candidates, Hasan Mammad oglu Hasanov was appointed as director of the Heydar Aliyev Secondary School, Gunel Mirmahmad qizi Guliyeva to Nakhchivan city No. 10 Secondary School, Safa Ruhulla oglu Aliyev to Sharur city No. 2 Secondary School, and Ilaha Aydin qizi Jafarova to the director position of the Qivraq settlement secondary school of Kangarli district."