Naxçıvanda yeni direktor
Ölkə üzrə mərkəzləşdirilmiş qaydada keçirilən müsabiqənin nəticələrinə əsasən, Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən, şagird sayı 500-dən artıq olan ümumi təhsil müəssisələrində vakant direktor vəzifələrinə yeni təyinatlar həyata keçirilib.
Medianews.az bildirir ki, məlumatı Naxçıvan Təhsil Nazirliyi yayıb.
Bildirilib ki, müsabiqənin müsahibə mərhələsi çərçivəsində 4 vakant vəzifə üzrə ümumilikdə 11 namizəd müraciəti qeydə alınıb:
"Müsabiqənin seçim mərhələsi başa çatdıqdan sonra ardıcıllıq gözlənilməklə müsahibə mərhələsinə dəvət olunmuş 6 nəfər iştirak hüququ qazanıb.
Müsahibə zamanı namizədlərin liderlik və strateji idarəetmə, pedaqoji fəaliyyət, təşkilatçılıq və idarəçilik, ünsiyyət və əməkdaşlıq, problemlərin həlli və qərarvermə, eləcə də rəqəmsal, texnoloji, sosial və emosional bacarıqları qiymətləndirilib.
Nəticədə 6 nəfər uğur qazanmış onlardan 4-ü müvafiq qaydalar çərçivəsində vəzifəyə təyin olunub.
Uğur qazanan namizədlərdən, Həsən Məmməd oğlu Həsənov Heydər Əliyev adına tam orta məktəbə, Günel Mirməhəmməd qızı Quliyeva Naxçıvan şəhər 10 nömrəli tam orta məktəbə, Səfa Ruhulla oğlu Əliyev Şərur şəhər 2 nömrəli tam orta məktəbə, İlahə Aydın qızı Cəfərova Kəngərli rayonunun Qıvraq qəsəbə tam orta məktəbinə direktor vəzifəsinə təyin olunublar".

В Нахичевани новый директор
На основании результатов общенационального конкурса, проведенного централизованно по стране, в учреждениях общего образования, подведомственных Министерству образования Нахчыванской Автономной Республики и насчитывающих свыше 500 учеников, были произведены новые назначения на вакантные должности директоров.
Согласно сообщению Medianews.az, информацию опубликовало Министерство образования Нахчыванской АР.
Отмечается, что на этап собеседования конкурса по 4 вакантным должностям было подано в общей сложности 11 заявок:
«После завершения этапа отбора конкурса с определением очередности, 6 человек были приглашены на этап собеседования.
Во время собеседования оценивалися лидерские и стратегические управленческие навыки, педагогическая деятельность, организационные и управленческие умения, коммуникации и взаимодействие, решение проблем и принятие решений, а также цифровые, технологические, социальные и эмоциональные способности кандидатов.
В итоге 6 человек достигли успеха, из них 4 были назначены на должности в соответствии с установленными правилами.
Из успешно прошедших конкурс: Гасан Мамед оглы Гасанов назначен директором средней школы имени Гейдара Алиева, Гюнейл Мирмахамед кызы Гулиева — директором средней школы № 10 г. Нахчыван, Сафа Рухулла оглы Алиев — директором средней школы № 2 г. Шарур, Илаха Айдын кызы Джафарова — директором средней школы поселка Кивраг Кенгерлинского района».