Nazir İSTEFA VERDİ –
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Ağ evin kommunikasiyalar üzrə direktoru Stiven Çunq “X” sosial şəbəkəsində bildirib.
“Əmək naziri Lori Çaves-Deremer özəl sektorda fəaliyyət göstərmək üçün administrasiyanı tərk edəcək. O, Amerika işçilərinin hüquqlarının qorunması, ədalətli əmək təcrübələrinin tətbiqi və vətəndaşların həyat səviyyəsini yüksəltmək üçün yeni vərdişlər qazanmasına kömək edərək öz vəzifəsində müstəsna işlər görüb”, – deyə Çunq bildirib. O əlavə edib ki, əmək naziri səlahiyyətlərinin icrası Kit Sonderlinqə həvalə olunacaq. Çaves-Deremer öz növbəsində “X” platformasında bu tarixi administrasiyada xidmət etməyin və ən böyük prezidentlə çalışmağın onun üçün böyük şərəf olduğunu vurğulayıb.
“The Atlantic” nəşrinin daha əvvəl yaydığı məlumata görə, Ağ evdə Federal Təhqiqatlar Bürosunun (FTB) direktoru Keş Patel, Ukrayna danışıqlarında iştirak edən ABŞ ordu naziri Deniel Driskoll və əmək naziri Çaves-Deremerin vəzifədən uzaqlaşdırılması ehtimalı müzakirə edilirdi. “Politico” isə Prezident Donald Trampın olduqca qəzəbli olduğunu və kadr dəyişiklikləri etməyə hazırlaşdığını yazıb. Məlumata əsasən, o, xüsusilə, Çaves-Deremerin və ticarət naziri Hovard Lütnikin fəaliyyətlərindən kəskin narazılıq və məyusluq ifadə edib./oxu.az

Министр труда США Лори Чавес-Деремер уходит в отставку.
Medianews.az сообщает, что об этом на социальной сети «X» заявил директор по коммуникациям Белого дома Стивен Чанг.
«Министр труда Лори Чавес-Деремер покинет администрацию, чтобы работать в частном секторе. Она проделала исключительную работу на своем посту, защищая права американских работников, внедряя справедливые трудовые практики и помогая гражданам приобрести новые навыки для повышения уровня жизни», – заявил Чанг. Он добавил, что исполнение обязанностей министра труда будет возложено на Кита Сондерлинга. В свою очередь, Чавес-Деремер подчеркнула на платформе «X», что служить в этой администрации и работать с величайшим президентом было для неё большой честью.
Ранее издание «The Atlantic» сообщало, что в Белом доме обсуждалась возможность отставки директора Федерального бюро расследований (ФБР) Кеш Пателя, министра армии США Дэниела Дрисколла, участвовавшего в переговорах по Украине, и министра труда Чавес-Деремер. Издание «Politico» писало, что президент Дональд Трамп крайне зол и готовится к кадровым изменениям. По информации, он выразил резкое недовольство и разочарование деятельностью Чавес-Деремер и министра торговли Говарда Лётника./oxu.az