Nazir İSTEFA VERDİ –
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Ağ evin kommunikasiyalar üzrə direktoru Stiven Çunq “X” sosial şəbəkəsində bildirib.
“Əmək naziri Lori Çaves-Deremer özəl sektorda fəaliyyət göstərmək üçün administrasiyanı tərk edəcək. O, Amerika işçilərinin hüquqlarının qorunması, ədalətli əmək təcrübələrinin tətbiqi və vətəndaşların həyat səviyyəsini yüksəltmək üçün yeni vərdişlər qazanmasına kömək edərək öz vəzifəsində müstəsna işlər görüb”, – deyə Çunq bildirib. O əlavə edib ki, əmək naziri səlahiyyətlərinin icrası Kit Sonderlinqə həvalə olunacaq. Çaves-Deremer öz növbəsində “X” platformasında bu tarixi administrasiyada xidmət etməyin və ən böyük prezidentlə çalışmağın onun üçün böyük şərəf olduğunu vurğulayıb.
“The Atlantic” nəşrinin daha əvvəl yaydığı məlumata görə, Ağ evdə Federal Təhqiqatlar Bürosunun (FTB) direktoru Keş Patel, Ukrayna danışıqlarında iştirak edən ABŞ ordu naziri Deniel Driskoll və əmək naziri Çaves-Deremerin vəzifədən uzaqlaşdırılması ehtimalı müzakirə edilirdi. “Politico” isə Prezident Donald Trampın olduqca qəzəbli olduğunu və kadr dəyişiklikləri etməyə hazırlaşdığını yazıb. Məlumata əsasən, o, xüsusilə, Çaves-Deremerin və ticarət naziri Hovard Lütnikin fəaliyyətlərindən kəskin narazılıq və məyusluq ifadə edib./oxu.az

U.S. Secretary of Labor Lori Chavez-Deremer is stepping down from her position.
Medianews.az reports that White House Communications Director Steven Chung announced this on the social network "X".
"Secretary of Labor Lori Chavez-Deremer will leave the administration to work in the private sector. She has done exceptional work in her role by protecting the rights of American workers, implementing fair labor practices, and helping citizens acquire new skills to improve their living standards," Chung said. He added that the duties of the Secretary of Labor will be temporarily assigned to Keith Sonderling. Chavez-Deremer, in turn, emphasized on the "X" platform that serving in this historic administration and working with the greatest president was a great honor for her.
According to an earlier report by "The Atlantic," the possibility of dismissing FBI Director Kesh Patel, U.S. Secretary of the Army Daniel Driscoll, who participated in the Ukraine negotiations, and Secretary of Labor Chavez-Deremer was being discussed at the White House. "Politico" wrote that President Donald Trump was extremely angry and preparing to make personnel changes. According to the information, he expressed sharp dissatisfaction and disappointment particularly with the activities of Chavez-Deremer and Secretary of Commerce Howard Lutnik./oxu.az