“İsrail Tehranda kimyəvi silahdan istifadə edə bilər”.
Onun sözlərinə görə, İran silahlı qüvvələrinin tam edilməsi və dövləti tam iflic vəziyyətə gətirmək üçün Benyamin Netanyahu kimyəvi silah işlədilməsində maraqlıdır: “ABŞ prezidenti D. Trampın buna razılıq verməsi istisna deyil. Həmçinin İsrail artıq mülki infrastruktura zərbələr endirməyə və Tehranı Qəzza kimi yaşayış üçün əlverişsiz vəziyyətə salmaq üçün intensiv bombalama planını növbəti mərhələdə icra etməyə başlaya bilər.
Neft-qaz infrastrukturunun vurulması müharibənin yeni mərhələyə keçməsidir. İsrail Baş naziri B. Netanyahu atəşkəs və danışıqlarda maraqlı deyil.
Hazırda İranda tam hakimiyyəti ələ keçirən SEPAH İsrailə qarşı çirkli bombalardan istifadə edə bilər. Qarşılıqlı məhv etmə taktikası regionda ekoloji fəlakətə gətirib çıxara bilər”.

«Израиль может использовать химическое оружие в Тегеране».
По его словам, для полного уничтожения вооруженных сил Ирана и приведения страны в состояние паралича Биньямин Нетаньяху заинтересован в применении химического оружия: «Не исключено, что президент США Д. Трамп даст на это согласие. Кроме того, Израиль уже может начать наносить удары по гражданской инфраструктуре и на следующем этапе реализовать план интенсивных бомбардировок, чтобы сделать Тегеран в таком же тяжелом положении для жизни, как Газу.
Удар по нефтегазовой инфраструктуре — это переход войны в новый этап. Премьер-министр Израиля Б. Нетаньяху не заинтересован в перемирии и переговорах.
В настоящее время СЕПАХ, полностью захвативший власть в Иране, может применить против Израиля грязные бомбы. Тактика взаимного уничтожения может привести к экологической катастрофе в регионе».