Neymar niyə Ançelottinin
Braziliya millisinin baş məşqçisi Karlo Ançelotti “Santos”un hücumçusu Neymarı 2026-cı il dünya çempionatı üçün heyətə çağırmaq niyyətində deyil.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, jurnalisti Andre Loffredo məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, Ançelotti Neymarı çağırmaq barədə düşünmür.
“Bu, onun planlarında yoxdur, bunu etmək istəyi də yoxdur. O, Neymar ətrafındakı bütün ajiotajın səbəbini başa düşmür.
Onun heyətə daxil edilməsi ilə bağlı çağırışlar haqlıdır. Bu, onun əvvəlki illərdəki performansı və uzun müddətdir meydanda olmayan Neymarı görmək gözləntisi ilə bağlıdır. Lakin Ançelotti son aylardakı performansı qiymətləndirir və Neymarın bu dövrdəki performansı onu son heyətə yaxınlaşdırmır”, – jurnalist bildirib.

Почему Неймар выбрал Анчелотти
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти не намерен вызывать нападающего "Сантоса" Неймара в состав на чемпионат мира 2026 года.
Об этом сообщает Medianews.az со ссылкой на Publika.az, передает журналист Андре Лоффредо.
По его словам, Анчелотти не рассматривает вариант вызова Неймара.
«Это не входит в его планы, и у него нет желания это делать. Он не понимает причин всего шума вокруг Неймара.
Призывы включить его в состав справедливы. Это связано с его выступлениями в предыдущие годы и ожиданием увидеть Неймара, который долгое время отсутствовал на поле. Тем не менее, Анчелотти оценивает последние месяцы и игровую форму Неймара в этот период не приближает его к окончательному составу», – сообщил журналист.