"Nüvə silahı təklif etsəydilər, məmnuniyyətlə
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski bildirib ki, Böyük Britaniya və Fransadan nüvə silahı təklifi gəlsəydi, bunu məmnuniyyətlə qəbul edərdi, lakin belə bir təklif olmayıb.
APA xəbər verir ki, o, bu barədə "Sky News"a müsahibəsində danışıb.
"Mən Böyük Britaniya və Fransadan nüvə silahını məmnuniyyətlə qəbul edərdim, amma belə təklif olmayıb. Məmnuniyyətlə qəbul edərdim. Ruslar bilməlidirlər ki, əgər kimsə istəsəydi... Amma bu baş vermir", - deyə Zelenski bildirib.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Rusiya kəşfiyyatı Böyük Britaniya və Fransanın Ukraynaya nüvə silahı və onun daşıyıcı vasitələrinin verilməsi üzərində işlədiyini iddia etmişdi.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky stated that if there had been an offer of nuclear weapons from Great Britain and France, he would have gladly accepted it, but there has been no such offer.
APA reports that he spoke about this in an interview with "Sky News".
"I would gladly accept nuclear weapons from Great Britain and France, but there has been no such offer. I would gladly accept it. The Russians should know that if anyone wanted to... But this is not happening," Zelensky said.
Recall that earlier, Russian intelligence claimed that Great Britain and France were working on providing Ukraine with nuclear weapons and their delivery systems.