"Nüvə silahı təklif etsəydilər, məmnuniyyətlə
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski bildirib ki, Böyük Britaniya və Fransadan nüvə silahı təklifi gəlsəydi, bunu məmnuniyyətlə qəbul edərdi, lakin belə bir təklif olmayıb.
APA xəbər verir ki, o, bu barədə "Sky News"a müsahibəsində danışıb.
"Mən Böyük Britaniya və Fransadan nüvə silahını məmnuniyyətlə qəbul edərdim, amma belə təklif olmayıb. Məmnuniyyətlə qəbul edərdim. Ruslar bilməlidirlər ki, əgər kimsə istəsəydi... Amma bu baş vermir", - deyə Zelenski bildirib.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Rusiya kəşfiyyatı Böyük Britaniya və Fransanın Ukraynaya nüvə silahı və onun daşıyıcı vasitələrinin verilməsi üzərində işlədiyini iddia etmişdi.

"Если бы предложили ядерное оружие, с удовольствием"
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что если бы Великобритания и Франция предложили ядерное оружие, он бы с удовольствием его принял, но такого предложения не было.
Об этом он рассказал в интервью "Sky News", сообщает APA.
"Я бы с удовольствием принял ядерное оружие от Великобритании и Франции, но такого предложения не было. Я бы с удовольствием принял. Русские должны знать, что если бы кто-то хотел... Но этого не происходит", - сказал Зеленский.
Напомним, ранее российская разведка утверждала, что Великобритания и Франция работают над передачей Украине ядерного оружия и средств его доставки.