Onlar "Space" Tv-nin rəhbəri olublar -
Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün beynəlxalq münasibətlər üzrə mütəxəssis, diplomat və jurnalist Ayaz Mustafayev “Space” televiziyasına direktor təyin edilib.
Medianews.az bildirir ki, “Space” 1997-ci ildə fəaliyyətə başlayıb. Həmin ildən 2001-ci ilədək kanala ictimai-siyasi xadim Eldar Namazov rəhbərlik edib.
2001-2006-cı illərdə "Space"in rəhbəri jurnalist, pedaqoq Etibar Babayev olub.
2006-cı ildən 2021-ci ilin fevral ayınadək teleşirkətə kinorejissor Vaqif Mustafayev rəhbərlik edib.
2021-in fevral-may aylarında kanalın direktoru vəzifəsini ssenarist, musiqi redaktoru və media meneceri Kamil Şahverdiyev tutub.
2021-ci ilin mayından 2023-cü ilin fevralınadək "Space"in rəhbəri ssenarist, kinoprodüser Müşfiq Hətəmov olub.

Как мы сообщили, сегодня международный эксперт по международным отношениям, дипломат и журналист Айяз Мустафаев назначен директором телеканала «Space».
Medianews.az сообщает, что «Space» начал свою деятельность в 1997 году. С того года и до 2001 года каналом руководил общественно-политический деятель Элдар Намазов.
С 2001 по 2006 год руководителем «Space» был журналист, педагог Эттибар Бабаев.
С 2006 года по февраль 2021 года телеканалом руководил кинорежиссёр Вагиф Мустафаев.
В период с февраля по май 2021 года должность директора канала занимал сценарист, музыкальный редактор и медиаменеджер Камиль Шахвердиев.
С мая 2021 года по февраль 2023 года руководителем «Space» был сценарист, кинопродюсер Мушфик Гятамов.