Onlar "Space" Tv-nin rəhbəri olublar -
Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün beynəlxalq münasibətlər üzrə mütəxəssis, diplomat və jurnalist Ayaz Mustafayev “Space” televiziyasına direktor təyin edilib.
Medianews.az bildirir ki, “Space” 1997-ci ildə fəaliyyətə başlayıb. Həmin ildən 2001-ci ilədək kanala ictimai-siyasi xadim Eldar Namazov rəhbərlik edib.
2001-2006-cı illərdə "Space"in rəhbəri jurnalist, pedaqoq Etibar Babayev olub.
2006-cı ildən 2021-ci ilin fevral ayınadək teleşirkətə kinorejissor Vaqif Mustafayev rəhbərlik edib.
2021-in fevral-may aylarında kanalın direktoru vəzifəsini ssenarist, musiqi redaktoru və media meneceri Kamil Şahverdiyev tutub.
2021-ci ilin mayından 2023-cü ilin fevralınadək "Space"in rəhbəri ssenarist, kinoprodüser Müşfiq Hətəmov olub.

As we reported, today international relations expert, diplomat, and journalist Ayaz Mustafayev has been appointed director of "Space" television.
Medianews.az reports that "Space" began operations in 1997. From that year until 2001, the channel was led by public-political figure Eldar Namazov.
From 2001 to 2006, the head of "Space" was journalist and pedagogue Etibar Babayev.
From 2006 until February 2021, the television company was led by film director Vagif Mustafayev.
From February to May 2021, the position of channel director was held by screenwriter, music editor, and media manager Kamil Shahverdiyev.
From May 2021 until February 2023, the head of "Space" was screenwriter and film producer Mushfiq Hatemov.
From February 2023 until April 2026, actor and TV presenter Vado Korovin served as director of the channel.