Onların maaşı QALDIRILIR -
Medianews.az Ölkə.az-a istinadən xəbər verir ki, bunu Milli Məclisin Elm və təhsil komitəsinin bu gün keçirilən "İncəsənət məktəblərinin mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri" mövzusunda ictimai nazir Adil Kərimli bildirib.
Nazir qeyd edib ki, sertifikasiyadan fərqli olara attestasiya əməkhaqqının artırılması ilə nəticələnmir. Sertifikasiyadan sonrakı mərhələlərdə isə müəllimlər üçün məsələnin nəzərə alınması gözlənilir.
Qeyd edək ki, Milli Məclisdə müzakirə olunan "Təhsil haqqında" qanuna nəzərdə tutulan dəyişikliyə əsasən incəsənət məktəblərində dərs deyən müəllimlər attestasiya imtahanından deyil, sertifikasiya imtahanından keçəcək.
Nazirin müşaviri Cəsarət Valehov isə çıxışında deyib ki, sertifikasiyadan keçən müəllimlərin maaşında 25 faiz artım olub.

Their salary is INCREASED -
Medianews.az reports, citing Olka.az, that this was stated today by the Minister of Public Education Adil Kerimli at the meeting of the Science and Education Committee of the National Assembly on the topic "The current situation and development prospects of art schools."
The minister noted that, unlike certification, attestation does not result in an increase in salary. In the stages following certification, it is expected that the issue will be taken into account for teachers.
It should be noted that according to the amendment envisaged in the "Education Law" discussed in the National Assembly, teachers working at art schools will pass the certification exam, not the attestation exam.
The minister's advisor, Jasarat Valehov, said in his speech that the salaries of teachers who passed the certification increased by 25 percent.