Onun yerini deyənə 10 milyon veriləcək -
ABŞ Dövlət Departamenti Əbu Ala əl-Vəlai kimi də tanınan Haşim Fenian Rəhimi əl-Saracinin həbsinə və ya yerinin müəyyən edilməsinə kömək edən məlumata görə 10 milyon dollara qədər böyük mükafat elan edib.
Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ Dövlət Departamentinin rəsmi platformalarında yayımladığı açıqlamaya görə, Vaşinqton əs-Sərrac haqqında dəqiq məlumat verən hər kəsə yalnız maliyyə mükafatı deyil, həm də ABŞ-da daimi yaşayış imkanı təklif edir.
Qeyd edək ki, Əl-Saraci birbaşa İran dəstəyi alan və Vaşinqton tərəfindən qlobal terror təşkilatı kimi təyin edilən silahlı qrup olan Kətaib Seyyid əl-Şuhəda milisinin baş katibi vəzifəsini icra edir.//Milli.Az

Тот, кто укажет его местонахождение, получит 10 миллионов -
Госдепартамент США объявил награду до 10 миллионов долларов за информацию, которая поможет задержать или определить местонахождение Хашима Фения Рехими аль-Сараджи, также известного как Абу Аля аль-Валай.
Onlinemedianews.az сообщает, что согласно заявлению, опубликованному на официальных платформах Госдепартамента США, Вашингтон предлагает не только денежное вознаграждение, но и постоянное место жительства в США каждому, кто предоставит точную информацию о аль-Сарадже.
Стоит отметить, что аль-Сараджи занимает пост генерального секретаря вооруженной группы Катаиб Сейид аль-Шухада, которая напрямую поддерживается Ираном и признана Вашингтоном глобальной террористической организацией. //Milli.Az