Paşinyan keçmiş sevgilisi ilə barışdı -
Medianews.az Sfera.az-a istinadən xəbər verir ki, Nikol Paşinyan mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandırarkən Anna Akopyanla barışdıqlarını açıqlayıb. Baş nazir bildirib ki, Anna Akopyan ayrılıq barədə açıqlama verəndə onun bu qərarına hörmətlə yanaşsa da, vəziyyətlə barışmamışdı:
“Anna bu qərarını açıqlayanda mən dedim ki, ona hörmət edirəm, amma bu o demək deyil ki, mən bununla barışmışam. Təbii ki, mən də sizin bəhs etdiyiniz hadisənin baş verməsi üçün addımlar atdım. Şadam ki, bu baş verdi və ailəmizin bir yerdə qalması üçün yeni bir şans qazandıq”.
Xatırladaq ki, Anna Akopyan 2026-cı ilin fevralında Baş nazir Nikol Paşinyandan ayrıldığını elan etmişdi. Cütlük rəsmi nikahda olmasa da, təxminən 30 il qeyri-rəsmi ailə həyatı yaşayıb. Anna Akopyan uzun illər Nikol Paşinyanın həyat yoldaşı kimi tanınıb. İddialara görə, cütlüyün yenidən bir araya gəlməsi onların bir neçə gün əvvəl Gümrüdə keçirilən ictimai tədbirdə birlikdə görüntülənməsindən sonra gündəmə gəlib.

Премьер-министр Армении подтвердил, что вновь воссоединился с бывшей женой.
Medianews.az, ссылаясь на Sfera.az, сообщает, что Никол Пашинян на пресс-конференции, отвечая на вопросы журналистов, объявил, что они помирились с Анной Акопян. Премьер-министр заявил, что, хотя он уважал решение Анны Акопян о расставании, он не смирился с этим:
«Когда Анна объявила о своем решении, я сказал, что уважаю ее, но это не означает, что я с этим смирился. Конечно, я тоже предпринял шаги для того, чтобы случилось то событие, о котором вы упоминаете. Я рад, что это произошло, и мы получили новый шанс сохранить нашу семью вместе».
Напомним, что Анна Акопян в феврале 2026 года объявила о расставании с премьер-министром Николом Пашиняном. Хотя пара не состояла в официальном браке, они прожили около 30 лет в неофициальном семейном союзе. Анна Акопян долгое время была известна как супруга Никола Пашиняна. По сообщениям, воссоединение пары стало темой обсуждений после того, как их вместе заметили на общественном мероприятии в Гюмри несколько дней назад.