Paşinyan keçmiş sevgilisi ilə barışdı -
Medianews.az Sfera.az-a istinadən xəbər verir ki, Nikol Paşinyan mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandırarkən Anna Akopyanla barışdıqlarını açıqlayıb. Baş nazir bildirib ki, Anna Akopyan ayrılıq barədə açıqlama verəndə onun bu qərarına hörmətlə yanaşsa da, vəziyyətlə barışmamışdı:
“Anna bu qərarını açıqlayanda mən dedim ki, ona hörmət edirəm, amma bu o demək deyil ki, mən bununla barışmışam. Təbii ki, mən də sizin bəhs etdiyiniz hadisənin baş verməsi üçün addımlar atdım. Şadam ki, bu baş verdi və ailəmizin bir yerdə qalması üçün yeni bir şans qazandıq”.
Xatırladaq ki, Anna Akopyan 2026-cı ilin fevralında Baş nazir Nikol Paşinyandan ayrıldığını elan etmişdi. Cütlük rəsmi nikahda olmasa da, təxminən 30 il qeyri-rəsmi ailə həyatı yaşayıb. Anna Akopyan uzun illər Nikol Paşinyanın həyat yoldaşı kimi tanınıb. İddialara görə, cütlüyün yenidən bir araya gəlməsi onların bir neçə gün əvvəl Gümrüdə keçirilən ictimai tədbirdə birlikdə görüntülənməsindən sonra gündəmə gəlib.

The Prime Minister of Armenia has confirmed that he has reunited with his former wife.
Medianews.az, citing Sfera.az, reports that Nikol Pashinyan announced that he and Anna Akopyan have reconciled while answering journalists' questions at a press conference. The Prime Minister stated that when Anna Akopyan made a statement about their separation, although he respected her decision, he had not come to terms with the situation:
"When Anna announced her decision, I said I respected it, but that does not mean I accepted it. Of course, I also took steps to make the incident you mentioned happen. I am glad that happened, and we have gained a new chance to keep our family together."
It should be recalled that Anna Akopyan announced in February 2026 that she had separated from Prime Minister Nikol Pashinyan. Although the couple was not officially married, they had lived an unofficial family life for approximately 30 years. Anna Akopyan had long been known as Nikol Pashinyan’s wife. According to reports, the couple’s reunion came into the spotlight after they were seen together at a public event held in Gyumri a few days ago.