Payız-qış mövsümü başa çatıb:
Medianews.az xəbər verir ki, mütəxəssislər bu keçid dövründə vətəndaşlara bir sıra vacib tövsiyələr verirlər.
Bildirilir ki, havaların isinməsi ilə yanaşı, yaşayış məkanlarında temperaturun süni şəkildə yüksək saxlanılması sağlamlıq üçün arzuolunmazdır.
Dr. Michael Green qeyd edir ki, yaz aylarında otaqların mütəmadi havalandırılması vacibdir. Onun sözlərinə görə, qapalı və havasız mühit müxtəlif tənəffüs problemlərinə səbəb ola bilər.
Mütəxəssis əlavə edib ki, xüsusilə temperaturu aşağı saxlanılan otaqlar tez-tez havalandırılmalı, təmiz hava dövranı təmin olunmalıdır. Bu, həm insan sağlamlığı, həm də ümumi yaşayış komfortu baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.
Qeyd olunur ki, yaz mövsümündə düzgün havalandırma və optimal temperaturun qorunması orqanizmin mövsümi dəyişikliklərə daha rahat uyğunlaşmasına kömək edir.

В связи с наступлением осенне-зимнего сезона система отопления была остановлена.
По сообщению Medianews.az, специалисты в этот переходный период дают гражданам ряд важных рекомендаций.
Отмечается, что вместе с потеплением, поддержание искусственно высокого уровня температуры в жилых помещениях нежелательно для здоровья.
Доктор Майкл Грин отмечает, что в весенние месяцы регулярное проветривание помещений является важным. По его словам, закрытая и непроветриваемая среда может вызывать различные респираторные проблемы.
Специалист добавил, что особенно комнаты с низкой температурой должны часто проветриваться, чтобы обеспечить циркуляцию чистого воздуха. Это имеет важное значение как для здоровья человека, так и для общего комфорта проживания.
Отмечается, что в весенний период правильное проветривание и сохранение оптимальной температуры помогают организму легче адаптироваться к сезонным изменениям.