2014-2019-cu illər arasında məşhur onlayn alış-veriş saytı vasitəsilə yerləşdirilən pedofil milyarder Ceffri Epşteynin sifariş qeydləri dərc edilib. Epşteynin aldığı əşyalar arasında yeniyetmə qızlar üçün məktəbli formaları, körpə yataq torbaları, cinsi performansı artıran məhsullar və dəri qamçılar var.
Lent.az xəbər verir ki, ABŞ-da dərc olunmuş yeni istintaq sənədləri göstərir ki, Ceffri Epşteyn 2014-2019-cu illər arasında məşhur onlayn alış-veriş saytı vasitəsilə yüzlərlə sifariş verib. Sənədlərə daxil olan qəbzlər göstərir ki, həmin dövrdə 1000-dən çox alış-veriş edilib.
Sənədlərdən məlum olur ki, sifariş siyahısına gənc qızlar üçün məktəbli formaları, uşaq məhsulları, müxtəlif geyimlər, cinsi təhrikedici aksessuarlar, cinsi performansı artıran məhsullar, dəri qamçılar, striptiz çubuqları və miniatür kameralar daxil olub. Sifariş siyahısında klassik geyimlər və elektron avadanlıqlar da var.
Ekspertlər bildirirlər ki, sözügedən alış-veriş qeydləri özlüyündə günahkarlığın sübutu deyil, lakin Epşteynlə bağlı istintaq çərçivəsində davranış nümunələri haqqında kontekstual məlumatlar təqdim edir.
Sənədlər ABŞ Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən ictimaiyyətə açıqlanan geniş sənədlərin bir hissəsi kimi paylaşılıb.

Скандальный список покупок педофильного миллиардера: для младенцев...
Между 2014 и 2019 годами были опубликованы записи заказов педофильского миллиардера Джеффри Эпштейна через популярный сайт онлайн-шопинга. Среди приобретенных Эпштейном товаров были школьная форма для подростков, спальные мешки для младенцев, продукты для повышения сексуальной активности и кожаные плетки.
Lent.az сообщает, что новые следственные документы, опубликованные в США, показывают, что Джеффри Эпштейн сделал сотни заказов через известный сайт онлайн-шопинга в период с 2014 по 2019 годы. Квитанции, входящие в документы, показывают, что за этот период было совершено более 1000 покупок.
Из документов становится известно, что в список заказов вошли школьная форма для молодых девушек, детские товары, различная одежда, сексуально возбуждающие аксессуары, продукты для повышения сексуальной активности, кожаные плетки, шест для стриптиза и миниатюрные камеры. В списке заказов также есть классическая одежда и электронное оборудование.
Эксперты сообщают, что указанные записи заказов сами по себе не являются доказательством вины, однако предоставляют контекстуальную информацию о моделях поведения в рамках расследования, связанного с Эпштейном.
Документы были опубликованы как часть обширных материалов, открытых Министерством юстиции США для общественности.