2014-2019-cu illər arasında məşhur onlayn alış-veriş saytı vasitəsilə yerləşdirilən pedofil milyarder Ceffri Epşteynin sifariş qeydləri dərc edilib. Epşteynin aldığı əşyalar arasında yeniyetmə qızlar üçün məktəbli formaları, körpə yataq torbaları, cinsi performansı artıran məhsullar və dəri qamçılar var.
Lent.az xəbər verir ki, ABŞ-da dərc olunmuş yeni istintaq sənədləri göstərir ki, Ceffri Epşteyn 2014-2019-cu illər arasında məşhur onlayn alış-veriş saytı vasitəsilə yüzlərlə sifariş verib. Sənədlərə daxil olan qəbzlər göstərir ki, həmin dövrdə 1000-dən çox alış-veriş edilib.
Sənədlərdən məlum olur ki, sifariş siyahısına gənc qızlar üçün məktəbli formaları, uşaq məhsulları, müxtəlif geyimlər, cinsi təhrikedici aksessuarlar, cinsi performansı artıran məhsullar, dəri qamçılar, striptiz çubuqları və miniatür kameralar daxil olub. Sifariş siyahısında klassik geyimlər və elektron avadanlıqlar da var.
Ekspertlər bildirirlər ki, sözügedən alış-veriş qeydləri özlüyündə günahkarlığın sübutu deyil, lakin Epşteynlə bağlı istintaq çərçivəsində davranış nümunələri haqqında kontekstual məlumatlar təqdim edir.
Sənədlər ABŞ Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən ictimaiyyətə açıqlanan geniş sənədlərin bir hissəsi kimi paylaşılıb.

The scandalous shopping list of the pedophile billionaire: For babies...
Between 2014 and 2019, the order records of pedophile billionaire Jeffrey Epstein placed through a famous online shopping site have been published. Among the items Epstein purchased are school uniforms for teenage girls, baby sleeping bags, products that enhance sexual performance, and leather whips.
Lent.az reports that new investigative documents published in the USA show that Jeffrey Epstein placed hundreds of orders through the famous online shopping site between 2014 and 2019. The receipts included in the documents indicate that more than 1000 purchases were made during that period.
The documents reveal that the order list included school uniforms for young girls, baby products, various clothing, sexually suggestive accessories, products that enhance sexual performance, leather whips, stripper poles, and miniature cameras. The order list also contains classic clothing and electronic equipment.
Experts state that the aforementioned shopping records are not in themselves proof of guilt, but they provide contextual information about behavioral patterns in the investigation involving Epstein.
The documents were shared as part of extensive files released to the public by the U.S. Department of Justice.