Pərviz Hacıyev baş həkim vəzifəsindən
“RKUX-dan yenidən ayrılmaq qərarı verdim. Bu qərarı vermək asan olmadı, amma bunun üçün əsaslı səbəblərim var. Ən başlıca səbəb, hər zaman olduğu kimi, mənim üçün ən vacib olan balaca dostlarıma, xəstələrimə daha çox vaxt ayırmaq ehtiyacıdır.
Bununla yanaşı, Avropa Uroloji Cəmiyyətinin Təlimat komitəsinə üzv seçilməyim səbəbilə çox oxumalı, araşdırmalı, yazmalı və bu istiqamətdə daha çox vaxt ayırmalı olduğum işlər də əhəmiyyətli dərəcədə artıb.
TƏBİB və kollektivi hər dönəmdə mənə dəstək olub. Bir müddət əvvəl də öz istəyimlə ərizəmi təqdim etdim və bunu anlayışla qarşıladıqları üçün minnətdaram”, - deyə o əlavə edib.
Qeyd edək ki, o bu vəzifəyə 2025-ci ilin oktyabrında təyin olunmuşdu. Pərviz Hacıyev 2020-2022-ci illərdə də bu vəzifədə çalışıb və öz istəyi ilə ayrılıb.

The chief physician of the Republic Clinical Urology Hospital, Pərviz Hacıyev, has resigned from his position.
Medianews.az reports that he wrote about this on his social media account.
“I decided to leave RKUX again. It was not easy to make this decision, but I have solid reasons for it. The main reason is the need to spend more time with my little friends, my patients, who have always been the most important to me.
Moreover, due to my election as a member of the European Urological Association’s Training Committee, I have significantly increased work that requires extensive reading, research, writing, and dedicating more time to this direction.
TƏBİB and its staff have supported me in every period. Some time ago, I also submitted my resignation of my own accord, and I am grateful for their understanding,” he added.
It should be noted that he was appointed to this position in October 2025. Pərviz Hacıyev also served in this position between 2020-2022 and resigned voluntarily.