İran Prezidenti Məsud Pezeşkian ABŞ-İsrail hücumunda ağır yaralandığı iddia olunan İranın Ali Lideri Müctəba Xamenei ilə keçirdiyi son görüş barədə açıqlama verib.
Medianews.az xəbər verir ki, Pezeşkian görüşün təxminən iki saat yarım davam etdiyini və son dərəcə səmimi atmosferdə keçdiyini bildirib.
İran prezidenti görüş zamanı dövlət idarəçiliyi və milli məsələlərlə bağlı vacib mövzuların müzakirə olunduğunu qeyd etsə də, detalları açıqlamayıb.
Pezeşkian bildirib:
“Ali liderimizlə görüş keçirdik və təxminən iki saat yarım söhbət etdik. Onun davranışı və yanaşması çox isti və təvazökar idi.”
İran prezidenti bu görüşü “vacib yüksək səviyyəli əlaqə” kimi qiymətləndirərək, dövlət işləri üzrə koordinasiyanın davam etdiyini vurğulayıb.
Digər tərəfdən, görüşlə bağlı İran rəhbərliyi tərəfindən əlavə rəsmi açıqlama verilməyib.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl The New York Times adı açıqlanmayan İran rəsmilərinə istinadən yaydığı məlumatda Müctəba Xameneinin İran-İsrail gərginliyi zamanı baş verən hücumlarda ayaqlarından yaralandığını iddia etmişdi. Məlumatda onun yüksək təhlükəsizlik zonasında saxlanıldığı da bildirilib.

Iran President Masoud Pezeshkian has made a statement regarding the recent meeting with Iran's Supreme Leader Mujtaba Khamenei, who is claimed to have been seriously injured in a US-Israel attack.
Medianews.az reports that Pezeshkian said the meeting lasted approximately two and a half hours and took place in a very sincere atmosphere.
The Iranian president noted that important topics related to state administration and national matters were discussed during the meeting but did not disclose details.
Pezeshkian stated:
“We held a meeting with our Supreme Leader and talked for about two and a half hours. His behavior and approach were very warm and humble.”
The Iranian president described this meeting as an “important high-level contact” and emphasized that coordination on state affairs is ongoing.
On the other hand, no additional official statement has been made by the Iranian leadership regarding the meeting.
It should be noted that earlier The New York Times, citing unnamed Iranian officials, claimed that Mujtaba Khamenei was wounded in his legs during attacks amid the Iran-Israel tensions. It was also reported that he is kept in a high-security zone.