Prezident: SOCAR Ukraynada uzun illərdir ki, uğurla fəaliyyət göstərir
Prezident İlham Əliyev Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşündə Azərbaycanın Ukrayna ilə bir çox istiqamətlər üzrə bu gün də uğurla əməkdaşlıq etdiyini bəyan edib. Dövlət başçısı bu əməkdaşlığın bu gün bir daha təsdiqləndiyini qeyd edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə mətbuata bəyanatında bildirib.
Bu gün müzakirə edilən məsələlər arasında siyasi dialoqdan başqa, xüsusilə energetika sahəsində də əməkdaşlığı qeyd edən dövlətimizin başçısı deyib: "Burada həm əldə edilmiş nailiyyətlər var, - SOCAR Ukraynada uzun illərdir ki, uğurla fəaliyyət göstərir, - eyni zamanda, çox gözəl perspektivlər var, birgə layihələr var".//Musavat.com

President Ilham Aliyev stated in his meeting with Ukrainian President Volodymyr Zelensky that Azerbaijan continues to successfully cooperate with Ukraine in many areas today. The head of state noted that this cooperation is once again confirmed today.
Medianews.az reports that President Ilham Aliyev said this in a statement to the press with Ukrainian President Volodymyr Zelensky.
Among the issues discussed today, besides political dialogue, the head of our state emphasized cooperation particularly in the field of energy: "There are both achievements here — SOCAR has been operating successfully in Ukraine for many years — and there are also very good prospects, joint projects."//Musavat.com