Prezident: SOCAR Ukraynada uzun illərdir ki, uğurla fəaliyyət göstərir
Prezident İlham Əliyev Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşündə Azərbaycanın Ukrayna ilə bir çox istiqamətlər üzrə bu gün də uğurla əməkdaşlıq etdiyini bəyan edib. Dövlət başçısı bu əməkdaşlığın bu gün bir daha təsdiqləndiyini qeyd edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə mətbuata bəyanatında bildirib.
Bu gün müzakirə edilən məsələlər arasında siyasi dialoqdan başqa, xüsusilə energetika sahəsində də əməkdaşlığı qeyd edən dövlətimizin başçısı deyib: "Burada həm əldə edilmiş nailiyyətlər var, - SOCAR Ukraynada uzun illərdir ki, uğurla fəaliyyət göstərir, - eyni zamanda, çox gözəl perspektivlər var, birgə layihələr var".//Musavat.com

Президент Ильхам Алиев на встрече с Президентом Украины Владимиром Зеленским заявил, что Азербайджан успешно сотрудничает с Украиной по многим направлениям и сегодня сотрудничество подтверждается вновь.
Как сообщает Medianews.az, об этом Президент Ильхам Алиев сообщил в заявлении для прессы во время встречи с Президентом Украины Владимиром Зеленским.
Говоря о вопросах, обсужденных сегодня, кроме политического диалога, глава нашего государства отметил также сотрудничество в энергетической области: «Здесь есть как достигнутые успехи — SOCAR уже много лет успешно работает в Украине, — так и очень хорошие перспективы, совместные проекты».//Musavat.com