Prezident Trampın performansından əksər vətəndaşlar narazıdır -
ABŞ-də aparılan son sorğu göstərir ki, respondentlərin 62 faizi Prezident Donald Trampın fəaliyyətindən razı deyil.
Medianews.az xəbər verir ki, sorğuya görə, seçicilər onun inflyasiya və İran siyasətini də təsdiqləməyib.
Massachusetts Amherst Universiteti tərəfindən 20-25 mart tarixlərində 1000 yetkin şəxs arasında aparılan sorğuda, respondentlərin 33 faizi Trampın prezidentlik fəaliyyətini təsdiqlədiyini, 62 faizi isə razı olmadığını bildirib.
İran siyasəti ilə bağlı yalnız 29 faizi Trampın addımlarını dəstəklədiyini, 63% faizin isə ona qarşı olduğunu bildirib. İnflyasiya sahəsində isə 24 faiz prezidentin işini yaxşı qiymətləndirib, 71 faizi isə “yetərli deyil” və ya “heç yaxşı deyil” deyib.
Sorğuda iştirak edənlərin 33 faizi özlərini “Amerikanı Yenidən Böyük Et” (MAGA) devizi ilə qismən və ya güclü şəkildə əlaqələndirib. Bu göstərici Respublikaçılar arasında 77 faiz, Demokratlar arasında isə 4 fazi olub.
Xatırladaq ki, 28 fevralda ABŞ və İsrail İranın bəzi hədəflərinə hərbi müdaxilə edib. İran isə cavab olaraq İsrail və ABŞ-nin regional bazalarına zərbələr endirib. Həmin əməliyyatlarda Əli Xamenei və yüksək vəzifəli bir neçə rəsm öldürülüb.

Most citizens are dissatisfied with President Trump's performance -
A recent survey conducted in the USA shows that 62 percent of respondents are dissatisfied with President Donald Trump's performance.
Medianews.az reports that according to the survey, voters did not approve of his inflation and Iran policies either.
In the survey conducted by the University of Massachusetts Amherst between March 20-25 among 1000 adults, 33 percent of respondents said they approved of Trump’s presidential performance, while 62 percent expressed dissatisfaction.
Regarding Iran policy, only 29 percent supported Trump’s actions, while 63 percent opposed him. In the area of inflation, 24 percent rated the president’s work positively, whereas 71 percent said it was "insufficient" or "not good at all."
Among those surveyed, 33 percent identified themselves partially or strongly with the "Make America Great Again" (MAGA) slogan. This figure was 77 percent among Republicans and 4 percent among Democrats.
It is recalled that on February 28, the USA and Israel conducted military strikes on certain Iranian targets. Iran responded by hitting Israeli and US regional bases. In those operations, Ali Khamenei and several high-ranking officials were killed.