Prezidentin təltif etdiyi zabit kimdir?
Yuriy Petroviç Kamayev uzun illər xüsusi xidmət orqanlarında fəaliyyət göstərmiş polkovnikdir. O, xidmət müddətində dövlətə sədaqəti və peşəkarlığı ilə seçilib.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, Kamayev 1998-ci ildə “Hərbi xidmətlərə görə” medalı, 27 aprel 2011-ci ildə 2-ci dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni, 29 aprel 2016-cı ildə 1-ci dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ilə təltif edilib;
Qeyd edək ki, o, mühafizə olunan obyektlərin təhlükəsizliyinin təmin olunmasında və dövlət idarəetmə orqanlarında uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə görə dəfələrlə qiymətləndirilib.

Как мы сообщали, Юрий Петрович Камаев награжден орденом «Шохрет».
Юрий Петрович Камаев — полковник, который много лет служил в органах специального назначения. За время службы он выделялся преданностью государству и профессионализмом.
Medianews.az со ссылкой на Bakıvaxtı.az сообщает, что Камаев в 1998 году награждён медалью «За военную службу», 27 апреля 2011 года — орденом «За службу Отечеству» 2-й степени, 29 апреля 2016 года — орденом «За службу Отечеству» 1-й степени;
Отметим, что он не раз был отмечен за обеспечение безопасности охраняемых объектов и длительную эффективную службу в органах государственного управления.