Prezidentin təltif etdiyi zabit kimdir?
Yuriy Petroviç Kamayev uzun illər xüsusi xidmət orqanlarında fəaliyyət göstərmiş polkovnikdir. O, xidmət müddətində dövlətə sədaqəti və peşəkarlığı ilə seçilib.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, Kamayev 1998-ci ildə “Hərbi xidmətlərə görə” medalı, 27 aprel 2011-ci ildə 2-ci dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni, 29 aprel 2016-cı ildə 1-ci dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ilə təltif edilib;
Qeyd edək ki, o, mühafizə olunan obyektlərin təhlükəsizliyinin təmin olunmasında və dövlət idarəetmə orqanlarında uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə görə dəfələrlə qiymətləndirilib.

As reported, Yuriy Petrovich Kamayev was awarded the "Shohrat" order.
Yuriy Petrovich Kamayev is a colonel who has served for many years in special service agencies. During his service, he was distinguished by his loyalty to the state and professionalism.
Medianews.az reporting citing BakiVaxti.az states that Kamayev was awarded the "For Military Services" medal in 1998, the 2nd degree "For Service to the Fatherland" order on April 27, 2011, and the 1st degree "For Service to the Fatherland" on April 29, 2016;
It should be noted that he has been repeatedly recognized for ensuring the security of protected objects and for long-term efficient service in state management bodies.