Putin Lukaşenko ilə görüşəcək -
Rusiya prezidenti Vladimir Putin və Belarus prezidenti Aleksandr Lukaşenko İttifaq Dövləti Şurasının iclasında iştirak edəcəklər.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Kremlin sözçüsü Dmitri Peskov bildirib.
O qeyd edib ki, onlar beynəlxalq məsələləri müzakirə edə bilərlər, lakin ABŞ Prezidenti Donald Tramp tərəfindən yaradılan “Sülh Şurası”nın gündəliyi prioritet olmayacaq.
"Bu məsələ gündəmdə əsas yer tutmur. Təbii ki, prezidentlər cari beynəlxalq məsələləri müzakirə etmək imkanına malik olacaqlar. Bu mövzunun nə vaxtsa qaldırılacağını istisna etmək olmaz", - deyə Rusiya prezidentinin mətbuat katibi bildirib.

Путин встретится с Лукашенко -
Президент России Владимир Путин и президент Беларуси Александр Лукашенко примут участие в заседании Совета Государственного Союза.
Medianews.az, ссылаясь на Publika.az, сообщает, что об этом заявил пресс-секретарь Кремля Дмитрий Песков.
Он отметил, что они могут обсудить международные вопросы, однако повестка работы «Совета мира», созданного президентом США Дональдом Трампом, не будет приоритетной.
"Этот вопрос не занимает основного места в повестке дня. Разумеется, президенты будут иметь возможность обсудить текущие международные вопросы. Нельзя исключать, что эта тема когда-либо будет поднята", - заявил пресс-секретарь президента России.