"Qalatasaray"da casus qalmaqalı:
Türkiyə Superliqasında çempionluq yarışının həlledici mərhələsində "Qalatasaray"da diqqətçəkən qadağa qüvvəyə minib.
Medianews.az-ın oxu.az-a istinadən məlumatına görə, bundan sonra komandanın təlim-məşq toplanışlarını keçirdiyi "Kəmərburqaz" bazasına kənar şəxslərin (eləcə də qonaqların - red.) buraxılmasına qəti şəkildə icazə verilməyəcək.
İddialara əsasən, bu sərt qərar birbaşa baş məşqçi Okan Burukun tələbi ilə qəbul edilib.
Xatırladaq ki, təcrübəli mütəxəssis "Göztəpə" ilə qarşılaşmadan sonra start heyətinin gizli yollarla mətbuata sızdırılmasından ciddi şəkildə narahatlığını ifadə etmişdi.
Eyni zamanda, klub rəhbərliyi həlledici oyunlar ərəfəsində futbolçuların motivasiyasını üst səviyyəyə qaldırmaq üçün hərəkətə keçib. Belə ki, cari mövsüm üçün vəd edilən bütün mükafatların yaxın vaxtlarda oyunçuların hesabına köçürüləcəyi rəsmən açıqlanıb.
Qeyd edək ki, hazırda "Qalatasaray" 68 xalla Türkiyə Superliqasının vahid lideridir. "Sarı-qırmızılar"ın ən yaxın izləyiciləri isə 66 xalla "Fənərbağça" və 64 xala malik "Trabzonspor" klublarıdır.

A notable ban has come into effect at "Galatasaray" during the decisive phase of the championship race in the Turkish Super League.
According to Medianews.az, citing oxu.az, from now on, outsiders (including guests - ed.) will be strictly prohibited from entering the "Kemerburgaz" base where the team holds its training camps.
According to claims, this tough decision was made directly at the request of head coach Okan Buruk.
It should be recalled that the experienced specialist had seriously expressed his concern about the starting lineup being leaked secretly to the media after the match against "Göztepe".
At the same time, the club management has taken action to raise the players' motivation to the highest level ahead of the decisive games. It has been officially announced that all promised rewards for the current season will soon be transferred to the players' accounts.
It is noted that currently "Galatasaray" is the sole leader of the Turkish Super League with 68 points. The nearest followers of the "Yellow-Reds" are "Fenerbahçe" with 66 points and "Trabzonspor" with 64 points.