Qapıçı aranı qatdı, oyunda kütləvi dava düşdü -
İspaniya Sequndası çərçivəsində "Ueska" ilə "Real Saraqosa" arasında keçirilən oyun (1:0) kütləvi dava ilə başa çatıb.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisənin əsas səbəbkarı qonaq komandanın qapıçısı Esteban Andrada olub.
Qalmaqallı epizod oyunun ikinci hissəsinə əlavə olunmuş vaxtda baş verib. 35 yaşlı qolkiper epizodların birində meydan sahiblərinin mərkəz müdafiəçisi Xorxe Pulidonu sinəsindən itələyib.
Qeyri-idman davranışına görə Andrada ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan qovulub. Bu qərar argentinalını daha da qəzəbləndirib və o, Pulidodan qisas almaq üçün ona tərəf qaçıb. Qapıçı rəqibini yumruqla vuraraq yerə yıxıb.
Bu hadisə hər iki komandanın üzvlərinin iştirak etdiyi kütləvi davaya səbəb olub. Nəticədə oyunun baş hakimi “Ueska”nın qapıçısı Dani Ximenesi və “Saraqosa”nın müdafiəçisi Dani Tasendeni də meydandan uzaqlaşdırıb.
Sonda qarşılaşma davam etdirilib və “Ueska” minimal hesabla qalib gəlib – 1:0. Toqquşmanın əsas səbəbkarı olan Andradanı uzunmüddətli diskvalifikasiya gözləyir. İnsident yaxın vaxtlarda intizam orqanları tərəfindən araşdırılacaq.
Qeyd edək ki, çempionatın bitməsinə 5 tur qalmış “Ueska” 36 xalla 19-cu pillədə, “Saraqosa” isə 35 xalla 21-ci sırada qərarlaşıb. Hər iki komanda elitada qalmaq uğrunda mübarizə aparır.

Матч между "Уэска" и "Реал Сарагоса" в рамках испанской Сегунды (1:0) завершился массовой дракой.
Medianews.az, ссылаясь на Publika.az, сообщает, что главным виновником инцидента стал вратарь гостевой команды Эстебан Андрада.
Скандальный эпизод произошёл в добавленное ко второй половине время. 35-летний голкипер в одном из эпизодов толкнул грудью центрального защитника хозяев поля Хорхе Пулидо.
За неспортивное поведение Андрада получил вторую жёлтую карточку и был удалён с поля. Это решение ещё больше разозлило аргентинца, и он, чтобы отомстить Пулидо, бросился на него. Вратарь ударил соперника кулаком, сбив его с ног.
Этот инцидент вызвал массовую драку с участием игроков обеих команд. В итоге главный судья матча удалил также вратаря "Уэска" Дани Хименеса и защитника "Сарагосы" Дани Тасенде с поля.
В конце встреча была продолжена, и "Уэска" выиграла с минимальным счётом – 1:0. Эстебана Андраду, ставшего главным виновником конфликта, ожидает длительная дисквалификация. Инцидент будет расследован дисциплинарными органами в ближайшее время.
Отметим, что за 5 туров до окончания чемпионата "Уэска" с 36 очками занимает 19-е место, а "Сарагоса" с 35 очками – 21-е. Обе команды борются за сохранение места в элите.