Qatilin atası polis rəisi, anası müəllim imiş
Kahramanmaraş şəhərində hadisədə istifadə olunan silahların sahibi, hücumçunun atası – birinci dərəcəli polis rəisi olan U.M. dərhal saxlanılıb.
Medianews.az Türkiyə mediasına istinadən xəbər verir ki, istintaqın davamında yeniyetmənin anası, Anadolu liseyində türk dili və ədəbiyyatı müəllimi işləyən P.P.M. də nəzarətə götürülüb.
Xatırladaq ki, 14 yaşlı İ.A.M. atasına məxsus 5 tapança və 7 dolu daraqla orta məktəbə daxil olaraq 8 şagirdi və bir müəllimi qətlə yetirəndən sonra intihar edib.
Qeyd edək ki, Kahramanmaraş valisi Mükerrem Ünlüer də hadisənin təfərrüatları ilə bağlı açıqlamasında yeniyetmənin atasına məxsus xidməti silahlardan istifadə etdiyini təsdiqləyib. (Qafqazinfo)

In the city of Kahramanmaraş, the owner of the weapons used in the incident, the father of the attacker – police chief of the first degree U.M. – was immediately detained.
According to Medianews.az citing Turkish media, during the ongoing investigation, the teenager's mother, P.P.M., who works as a Turkish language and literature teacher at Anadolu High School, was also taken into custody.
Recall that the 14-year-old İ.A.M. entered the high school with 5 pistols and 7 loaded magazines belonging to his father, killed 8 students and one teacher, and then committed suicide.
It is noted that the governor of Kahramanmaraş, Mükerrem Ünlüer, in his statement about the details of the incident, confirmed that the service weapons belonging to the teenager’s father were used. (Qafqazinfo)