Qonşu ölkədə sürücülük vəsiqələri
Gürcüstan Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Müfəttişliyi sürücülük vəsiqələrinin verilməsi ilə bağlı öz əməkdaşları arasında pozuntular aşkar edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə DİN-in mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Bir əməkdaş barəsində vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə maddəsi ilə cinayət işi başlanıb. İstintaq müəyyən edib ki, o, namizədləri qəsdən praktiki imtahandan kəsir və onları əlavə dərslər üçün tanışı olan təlimatçıya yönləndirirmiş. Bunun müqabilində isə maddi gəlir əldə edib.
Daha üç əməkdaş tərəfindən də pozuntulara yol verildiyi aşkarlanıb. DİN-in məlumatına görə, onların əməlləri nəticəsində üç vətəndaşa qanunsuz şəkildə sürücülük vəsiqəsi verilib.

Водительские удостоверения в соседней стране
Главная инспекция Министерства внутренних дел Грузии выявила нарушения среди своих сотрудников, связанных с выдачей водительских удостоверений.
Medianews.az сообщает, что об этом информировала пресс-служба МВД.
В отношении одного сотрудника было возбуждено уголовное дело по статье о превышении должностных полномочий. Следствие установило, что он намеренно заваливал кандидатов на практическом экзамене и направлял их к знакомому инструктору для дополнительных занятий. Взамен он получал материальную выгоду.
Также выявлено, что нарушения допущены ещё тремя сотрудниками. По данным МВД, в результате их действий троим гражданам были незаконно выданы водительские удостоверения.