Qrizmann “Atletiko”nu tərk edib Amerika klubuna
“Atletiko”nun hücumçusu Antuan Qrizmann yaxın günlərdə Amerika klubu “Orlando Siti”yə transferini başa çatdıra bilər.
Medianews.az Lent.az-a istinadən məlumatına görə, “Orlando Siti”nin idman direktoru Rikardo Moreyranın Madridə gəlişindən sonra danışıqlar irəliləyiş mərhələsinə çatıb. Transferin tezliklə başa çatacağı gözlənilir.
Qrizmanın yeni komandasına nə vaxt qoşulacağı hələlik məlum deyil. “Orlando Siti” hücumçunu MLS-də transfer pəncərəsi martın 26-da bağlanmazdan əvvəl transfer etmək istəyir, 34 yaşlı fransız isə bu mövsümü “Atletiko”da başa vurmaq istəyir.
Qrizmann 2021-ci ildən bəri "Atletiko"da oynayır və əvvəllər 2014-cü ildən 2019-cu ilə qədər "matrasçılar"da oynayıb. O, Madrid klubunda ümumilikdə 480 oyun keçirib, 210 qol vurub və 95 məhsuldar ötürmə edib və klubun bütün zamanların ən çox qol vuran oyunçusu olub.
Qrizmann bu mövsüm "Atletiko"da 35 oyun keçirib, 12 qol vurub və iki məhsuldar ötürmə edib. Onun müqaviləsi 2027-ci ilin yayına qədərdir.
"Atletiko" İspaniya çempionatının turnir cədvəlində dördüncü yerdədir və lider "Barselona"dan 13 xal geridədir. Bu gün "matrasçılar" Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ikinci oyununda (ilk oyun 3-3 hesabı ilə başa çatıb) "Brüqqe"ni qəbul edəcək.

Гризманн покинул «Атлетико» и перешёл в американский клуб
Нападающий "Атлетико" Антуан Гризманн в ближайшие дни может завершить свой трансфер в американский клуб "Орландо Сити".
Medianews.az, со ссылкой на Lent.az, сообщает, что после приезда спортивного директора "Орландо Сити" Рикардо Мореиры в Мадрид переговоры вышли на стадию прогресса. Ожидается, что трансфер скоро будет завершён.
Пока неизвестно, когда Гризманн присоединится к своей новой команде. "Орландо Сити" хочет оформить трансфер нападающего до закрытия трансферного окна MLS 26 марта, а 34-летний француз желает завершить этот сезон в "Атлетико".
Гризманн играет в "Атлетико" с 2021 года, а ранее выступал за "матрасников" с 2014 по 2019 годы. За мадридский клуб он провёл в общей сложности 480 матчей, забил 210 голов и сделал 95 результативных передач, став лучшим бомбардиром клуба за всю его историю.
В этом сезоне Гризманн провёл 35 матчей за "Атлетико", забил 12 голов и сделал две результативные передачи. Его контракт действует до лета 2027 года.
"Атлетико" занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата Испании и отстаёт от лидера "Барселоны" на 13 очков. Сегодня "матрасники" примут "Брюгге" во втором матче плей-офф Лиги чемпионов (первый матч закончился вничью 3-3).