Qurban bayramı öncəsi
Qurban bayramına sayılı günlər qalıb. Heyvandarlıqla məşğul olanlar və satıcılar, hər il olduğu kimi bu il də xırdabuynuzlu heyvanlara tələbatın olduğunu bildirirlər.
Medianews.az xəbər verir ki, paytaxtda qurbanlıq quzuların satışı ilə məşğul olanlar minimal qiymətin 20 manat olduğunu, lakin heyvanın çəkisinə nisbətən qiymətin də dəyişdiyini vurğuladılar.
Bölgələrdə də qiymətlərin dəyişməz olaraq qaldığı bildirilir. Bərdə rayonunda satıcılar isə qurbanlıq xırdabuynuzluların qiymətinin 15 manatdan başladığını dedilər.
Qərb rayonlarından olan Tovuzda isə bildirildi ki, heyvan satışına tələbat azalıb. Amma, ümumilikdə Qurban bayramı ilə əlaqədar qiymətlərdə 20, 30 manat artım müşahidə olunur.

Перед Курбан-байрамом
До Курбан-байрама осталось считанное количество дней. Занимающиеся животноводством и продавцы, как и в прошлые годы, отмечают спрос на мелкий рогатый скот.
Medianews.az сообщает, что в столице те, кто продаёт курбанных ягнят, отмечают минимальную цену в 20 манат, однако цена также меняется в зависимости от веса животного.
Сообщается, что в регионах цены остаются неизменными. В Бардинском районе продавцы сообщили, что цена на мелкий рогатый скот для жертвоприношения начинается от 15 манат.
В Товузе, одном из западных районов, отметили, что спрос на продажу животных снизился. Однако в целом в связи с Курбан-байрамом наблюдается рост цен на 20–30 манат.