Qurban bayramı öncəsi
Qurban bayramına sayılı günlər qalıb. Heyvandarlıqla məşğul olanlar və satıcılar, hər il olduğu kimi bu il də xırdabuynuzlu heyvanlara tələbatın olduğunu bildirirlər.
Medianews.az xəbər verir ki, paytaxtda qurbanlıq quzuların satışı ilə məşğul olanlar minimal qiymətin 20 manat olduğunu, lakin heyvanın çəkisinə nisbətən qiymətin də dəyişdiyini vurğuladılar.
Bölgələrdə də qiymətlərin dəyişməz olaraq qaldığı bildirilir. Bərdə rayonunda satıcılar isə qurbanlıq xırdabuynuzluların qiymətinin 15 manatdan başladığını dedilər.
Qərb rayonlarından olan Tovuzda isə bildirildi ki, heyvan satışına tələbat azalıb. Amma, ümumilikdə Qurban bayramı ilə əlaqədar qiymətlərdə 20, 30 manat artım müşahidə olunur.

Before Eid al-Adha prices in the animal market – VIDEO
There are only a few days left until the Qurban Bayram. Those engaged in animal husbandry and sellers report that, as every year, there is a demand for small livestock this year as well.
Medianews.az reports that those selling sacrificial lambs in the capital emphasize that the minimum price is 20 manat, but the price varies according to the weight of the animal.
It is also stated that prices remain unchanged in the regions. Sellers in the Barda district said that the price of sacrificial small livestock starts from 15 manat.
In Tovuz, one of the western districts, it was reported that demand for animal sales has decreased. However, overall, a price increase of 20 to 30 manat is observed in connection with the Qurban Bayram.