Qutular, paketlər və zibillik... -
İtaliyanın Verona şəhərində yaşayan bir qadın patologik yığıntıcılıqdan əziyyət çəkdiyi üçün evindəki əşyaların altında qalaraq ölüb.
Medianews.az xəbər verir ki, qadının yoxa çıxması barədə polisə onun tanışı müraciət edib.
Mobil telefon siqnalı ilə ünvan müəyyən edib. Lakin giriş illərlə yığılan tullantılarla tamamilə bağlandığı üçün karabinərlər mənzilə daxil ola bilməyiblər.
Yanğınsöndürənlər qapını açaraq dar keçid düzəldiblər. Mənzil otaqlar paketlər, qutular və alış-verişlərlə dolu idi. Qadının cəsədi əşyaların altında aşkarlanıb. İstintaqın versiyasına görə, o, yıxılaraq yığıntıları üzərinə çəkib və onların altında qalıb.
Mütəxəssislər bildiriblər ki, bu hadisə sillogomaniya psixoloji pozuntu ilə bağlıdır. Bu sindrom insanın istifadə olunmayan əşyaları atmaqdan qorxaraq onları yığması ilə xarakterizə olunur.

Женщина, проживающая в итальянском городе Верона, умерла, оказавшись придавленной вещами в своем доме из-за патологического накопительства.
Medianews.az сообщает, что о пропаже женщины в полицию обратилась ее знакомая. Хотя по сигналу мобильного телефона удалось определить адрес, карабинеры не смогли войти в квартиру – вход был полностью заблокирован мусором, накопленным за многие годы.
Пожарные открыли дверь и устроили узкий проход. Квартира была полностью превращена в склад: комнаты были наполнены пакетами, коробками и покупками. Тело женщины было обнаружено под вещами. Согласно версии следствия, она упала и оказалась придавлена накопленными вещами.
Специалисты сообщили, что это происшествие связано с силлогоманией – психологическим расстройством, известным как «синдром Плюшкина». Этот синдром характеризуется страхом человека выбрасывать неиспользуемые вещи и их накоплением.