“Real” azarkeşləri Mbappeyə qarşı:
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, onlar komandanın liderlərindən biri olan hücumçu Kilian Mbappenin klubdan ayrılması üçün imza toplayırlar. ESPN-in məlumatına görə, madridli fanatlar artıq 1 278 219 imza toplayıblar.
Bildirilir ki, azarkeşlərin səbrini daşıran son hadisə fransalı futbolçunun zədə səbəbilə aldığı qısamüddətli istirahət zamanı İtaliyaya səfəri olub. Mbappe Sardiniyada aktrisa Ester Eksposito ilə birlikdə görüntülənib. Bu vaxt komanda La Liqada “Barselona” ilə oyuna hazırlaşırdı.
Bundan əlavə, KİV-in məlumatına görə, Mbappenin intizam problemləri də qeydə alınıb. O, dəfələrlə komanda tədbirlərinə gecikib, o cümlədən ümumi nahara 40 dəqiqə gec gəlib. Həmçinin məşqlər zamanı klub personalına qarşı laqeyd münasibət göstərdiyi hallar da qeyd olunub.

The petition of "Real" fans ("Mbappe Out") is rapidly spreading on social networks.
Medianews.az, citing Publika.az, reports that they are collecting signatures for the departure of one of the team's leaders, forward Kylian Mbappe, from the club. According to ESPN, Madrid fans have already gathered 1,278,219 signatures.
It is reported that the last incident that exhausted the patience of the fans was the French footballer's trip to Italy during a short-term rest due to injury. Mbappe was seen in Sardinia together with actress Ester Exposito. At this time, the team was preparing for the game against "Barcelona" in La Liga.
Additionally, according to media reports, Mbappe’s disciplinary problems have also been recorded. He was repeatedly late for team events, including arriving 40 minutes late for a group lunch. Instances of showing indifferent behavior towards club staff during training have also been noted.