Bu barədə “Defensa Central” məlumat yayıb.
Mənbənin məlumatına görə, Ronaldo danışıqlarda birbaşa iştirak etmir, lakin onun vəzifəsi Vinisiusu “Real Madrid”in təklif etdiyi müqavilənin onun maraqlarına uyğun olduğuna inandırmaqdır. Peres 1994 və 2002-ci il Dünya Kuboku qalibinin Braziliya millisindəki yüksək mövqeyindən istifadə etmək istəyir.
Mediada əvvəllər yayılan məlumatlarda Vinisiusun yeni müqavilə üçün maaşı ilə bağlı “Real Madrid”lə razılığa gələ bilmədiyi bildirilirdi. Braziliyalı futbolçu 2018-ci ildən “Los Blancos”da oynayır. O, 375 matçda 128 qol vurub və 100 məhsuldar ötürmə edib./publika.az

Президент «Реала» Флорентино Перес хочет, чтобы бывший нападающий Роналдо убедил Винисиуса Жуниора продлить контракт, который истекает летом 2027 года.
Об этом сообщает «Defensa Central».
По данным источника, Роналдо не участвует напрямую в переговорах, но его задача — убедить Винисиуса, что предложение «Реала» соответствует его интересам. Перес хочет использовать высокий статус обладателя Кубков мира 1994 и 2002 годов в сборной Бразилии.
Ранее в СМИ сообщалось, что Винисиус не смог договориться с «Реалом» о новой зарплате. Бразильский футболист играет за «Лос Бланкос» с 2018 года. За это время он провел 375 матчей, забил 128 голов и сделал 100 результативных передач./publika.az