Robert Köçəryan: Serj Sarkisyanla hakimiyyətin ötürülməsi ilə bağlı heç bir razılaşma yox idi
Rusiyada Vladimir Putin və Dmitri Medvedev arasında tətbiq olunan prinsipə bənzər hakimiyyətin ötürülməsi ilə bağlı Serj Sarkisyanla heç bir razılaşmam yox idi, baxmayaraq ki, belə rıçaqlar mövcud idi.
Medianews.az əbər verir ki, bu fikirləri Ermənistan blokundan baş nazirliyə namizəd Robert Köçəryan da bildirib.
O, əlavə edib ki, siyasətlə məşğul olmağa davam etmək istəmir:
"Məqsədimiz yeni yaradılacaq hökumətin fəlakətlərin qarşısını almasıdır. Biz qələbə uğrunda mübarizəyə girmişik, amma bu yolda müəyyən qüvvələrlə əməkdaşlıq etməyəcəyimizi demirik”, - deyə Köçəryan yekunlaşdırıb.//Teleqraf

There was no agreement with Serzh Sargsyan regarding the transfer of power similar to the principle applied between Vladimir Putin and Dmitry Medvedev in Russia, although such mechanisms existed.
Medianews.az reports that these statements were made by Robert Kocharyan, the prime ministerial candidate from the Armenian bloc.
He added that he does not want to continue being involved in politics:
"Our goal is for the newly formed government to prevent disasters. We have entered the fight for victory, but we do not say that we will not cooperate with certain forces on this path," Kocharyan concluded. //Telegraph