Robert Köçəryan: Serj Sarkisyanla hakimiyyətin ötürülməsi ilə bağlı heç bir razılaşma yox idi
Rusiyada Vladimir Putin və Dmitri Medvedev arasında tətbiq olunan prinsipə bənzər hakimiyyətin ötürülməsi ilə bağlı Serj Sarkisyanla heç bir razılaşmam yox idi, baxmayaraq ki, belə rıçaqlar mövcud idi.
Medianews.az əbər verir ki, bu fikirləri Ermənistan blokundan baş nazirliyə namizəd Robert Köçəryan da bildirib.
O, əlavə edib ki, siyasətlə məşğul olmağa davam etmək istəmir:
"Məqsədimiz yeni yaradılacaq hökumətin fəlakətlərin qarşısını almasıdır. Biz qələbə uğrunda mübarizəyə girmişik, amma bu yolda müəyyən qüvvələrlə əməkdaşlıq etməyəcəyimizi demirik”, - deyə Köçəryan yekunlaşdırıb.//Teleqraf

В России не было никакого соглашения с Сержем Саргсяном о передаче власти по принципу, подобному тому, который применяется между Владимиром Путиным и Дмитрием Медведевым, хотя такие механизмы существовали.
Сообщает Medianews.az, эти слова также были сказаны кандидатом в премьер-министры от блока Армении Робертом Кочаряном.
Он добавил, что не хочет продолжать заниматься политикой:
"Наша цель — предотвратить катастрофы новым правительством. Мы вступили в борьбу за победу, но при этом не говорим, что не будем сотрудничать с определёнными силами на этом пути", — подвёл итог Кочарян.//Телеграф