Rusiya prokurorluq binasını
Ukraynanın Çerniqov şəhərinin mərkəzində yerləşən vilayət prokurorluğunun binasına pilotsuz uçuş aparatı (PUA) ilə hücum təşkil edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə nəticəsində binaya və ətrafdakı infrastrukturun ciddi ziyan dəyib.
Vilayət prokuroru Sergey Deynekonun "Suspilne" radiosuna verdiyi məlumata görə, zərbə nəticəsində binanın həyət hissəsi və orada park edilmiş avtomobillər zədələnib. Yerli hakimiyyət orqanlarının yaydığı ilkin məlumatlara əsasən, hücum zamanı 3 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb.

Здание прокуратуры России
В центре города Чернигов на здание областной прокуратуры был совершен удар с помощью беспилотного летательного аппарата (БПЛА).
Medianews.az сообщает, что в результате инцидента здание и окружающая инфраструктура серьезно пострадали.
По информации областного прокурора Сергея Дейнеки, предоставленной радиостанции "Suspilne", в результате удара было повреждено дворовое пространство здания и припаркованные там автомобили. Согласно предварительным данным, опубликованным местными властями, во время атаки три человека получили травмы различной степени тяжести.
В настоящее время на месте происшествия работают сотрудники спасательных и правоохранительных органов.//Bakıvaxtı.az