Rusiya Ukrayna ilə 200 əsiri dəyişdi
Rusiya və Ukrayna hərbi əsir mübadiləsi aparıblar. Modern.az xəbər verir ki, mübadilə "200-ə 200" düsturu ilə həyata keçirilib.
Rusiya Müdafiə Nazirliyinin məlumatına görə, 200 rus hərbçisi geri qaytarılıb və 200 ukraynalı hərbi əsir təhvil verilib. Nazirlik bildirib ki, mübadiləyə BƏƏ və ABŞ kömək edib.
Rusiya hərbçiləri hazırda Belarusdadır və tibbi və psixoloji yardım alırlar. Daha sonra onlar müalicə və reabilitasiya üçün Rusiyaya qaytarılacaqlar.
26 fevralda İstanbul razılaşmalarının bir hissəsi olaraq iki tərəf həlak olan hərbçilərin cəsədlərini mübadilə edib: Rusiya 1000, Ukrayna isə 35 cəsədi təhvil verib.

Россия и Украина провели обмен военнопленными. По данным Modern.az, обмен прошел по формуле "200 на 200".
По информации Министерства обороны России, были возвращены 200 российских военнослужащих и передано 200 украинских военнопленных. Министерство сообщило, что в обмене помогали ОАЭ и США.
Российские военные в настоящее время находятся в Беларуси и получают медицинскую и психологическую помощь. Затем их доставят в Россию для лечения и реабилитации.
26 февраля в рамках Стамбульских соглашений обе стороны обменялись телами погибших солдат: Россия передала 1000 тел, Украина – 35.