Rusiya Ukrayna ilə 200 əsiri dəyişdi
Rusiya və Ukrayna hərbi əsir mübadiləsi aparıblar. Modern.az xəbər verir ki, mübadilə "200-ə 200" düsturu ilə həyata keçirilib.
Rusiya Müdafiə Nazirliyinin məlumatına görə, 200 rus hərbçisi geri qaytarılıb və 200 ukraynalı hərbi əsir təhvil verilib. Nazirlik bildirib ki, mübadiləyə BƏƏ və ABŞ kömək edib.
Rusiya hərbçiləri hazırda Belarusdadır və tibbi və psixoloji yardım alırlar. Daha sonra onlar müalicə və reabilitasiya üçün Rusiyaya qaytarılacaqlar.
26 fevralda İstanbul razılaşmalarının bir hissəsi olaraq iki tərəf həlak olan hərbçilərin cəsədlərini mübadilə edib: Rusiya 1000, Ukrayna isə 35 cəsədi təhvil verib.

Russia with Ukraine Changed 200 centuries
Russia and Ukraine have conducted a military prisoner exchange. Modern.az reports that the exchange was carried out on a "200 to 200" principle.
According to the Russian Ministry of Defense, 200 Russian soldiers were returned, and 200 Ukrainian military prisoners were handed over. The Ministry stated that the UAE and the USA assisted in the exchange.
Russian soldiers are currently in Belarus and are receiving medical and psychological assistance. Later, they will be returned to Russia for treatment and rehabilitation.
On February 26, as part of the Istanbul agreements, the two sides exchanged the bodies of fallen soldiers: Russia handed over 1000, and Ukraine handed over 35 bodies.