Rusiyadan Ermənistana AĞIR ZƏRBƏ:
Medianews.az xəbər verir ki, Rusiya dövlətinə məxsus “Çestnıy znak” markalama sistemi Ermənistan istehsalı olan “Cermuk” mineral suyunun müəyyən partiyasının həm fiziki, həm də onlayn mağazalarda satışını müvəqqəti dayandırıb.
Bu barədə Markalama Sisteminin operatoru olan Perspektiv Texnologiyaların İnkişafı Mərkəzinin baş direktorunun müavini Revez Yusupov RBK-ya bildirib.
Onun sözlərinə görə, dövriyyədə olan təxminən 338 min şüşəlik məhsul yoxlama başa çatana qədər satışdan çıxarılıb.
“Rospotrebnadzor”un məktubunda qeyd olunur ki, vətəndaşların həyat və sağlamlığına mümkün zərərin qarşısını almaq üçün təcili tədbirlər görülməlidir.
Məhdudiyyətə səbəb kimi “məcburi tələblərin pozulması” göstərilir.
Qeyd olunur ki, qadağa 17 fevral və 5 mart 2026-cı il tarixlərində istehsal olunmuş məhsullara şamil edilir.//KONKRET.az

Heavy blow from Russia to Armenia:
Medianews.az reports that Russia's state-owned "Chestny Znak" labeling system has temporarily suspended the sale of certain batches of the Armenian-produced "Jermuk" mineral water both in physical and online stores.
This was stated to RBK by Revez Yusupov, deputy director of the Center for Development of Perspective Technologies, the operator of the Labeling System.
According to him, approximately 338 thousand bottles currently in circulation have been withdrawn from sale until the inspection is completed.
The letter from "Rospotrebnadzor" notes that urgent measures must be taken to prevent possible harm to the life and health of citizens.
The reason for the restriction is cited as "violation of mandatory requirements."
It is noted that the ban applies to products manufactured between February 17 and March 5, 2026.//KONKRET.az