Mayın 6-da gözlənilən hava proqnozu açıqlanıb.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Medianews.az-a verilən xəbərə görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Lakin gecə və səhər bəzi yerlərdə yağış yağacağı, şimşək çaxacağı ehtimalı var. Mülayim şimal-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 11-14° isti, gündüz 15-19° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 759 mm civə sütunundan 762 mm civə sütununa yüksələcək. Nisbi rütubət gecə 70-80%, gündüz 60-65% təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında gözlənilən hava
Azərbaycanın rayonlarında bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə intensiv və güclü olacağı, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi, dağlıq ərazilərdə qar yağacağı ehtimalı var. Axşam əksər rayonlarda yağıntılarda fasilə olacaq. Ayrı-ayrı yerlərdə arabir duman olacaq. Mülayim qərb küləyi bəzi yerlərdə arabirgüclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 9-13° isti, gündüz 15-20° isti, dağlarda gecə 2-7° isti, gündüz 8-13°, bəzi yerlərdə 15-18° isti olacaq.

Опубликован прогноз погоды на 6 мая.
По сообщению от Государственной службы гидрометеорологии для Medianews.az, ожидается переменная облачность в Баку и на Абшеронском полуострове, временами переменная облачность, преимущественно без осадков. Однако ночью и утром в некоторых местах возможен дождь и грозы. Будет дуть умеренный северо-восточный ветер.
Температура воздуха ночью составит 11-14° тепла, днем 15-19° тепла. Атмосферное давление повысится с 759 мм рт. ст. до 762 мм рт. ст. Относительная влажность ночью будет 70-80%, днем 60-65%.
Ожидаемая погода в регионах Азербайджана
В районах Азербайджана ожидаются местами периодические осадки. В отдельных местах осадки будут интенсивными и сильными, возможны грозы, град, в горных районах вероятен снег. Вечером в большинстве районов осадки прекратятся. В отдельных местах временами будет туман. Умеренный западный ветер в некоторых местах временами усилится.
Температура воздуха ночью составит 9-13° тепла, днем 15-20° тепла, в горах ночью 2-7° тепла, днем 8-13°, в некоторых местах 15-18° тепла.