“Sadəcə alova baxmaq üçün" -
Polislər hadisədən yerli sakinlərin ötən ilin iyul ayında baş verən ardıcıl yanğınlarla bağlı şikayətlərindən sonra xəbər tutublar. Araşdırma zamanı 16 hadisənin bir nəfər tərəfindən törədildiyi müəyyən edilib. Şübhəli şəxsin 15 mənzili və bir qəzalı qeyri-yaşayış binasını yandırdığı bildirilir.
Polis əməkdaşları şəxsin kimliyini müəyyən edərək onu saxlayıblar. Dindirmə zamanı o, əməllərini sadəcə alova baxmaq üçün etdiyini etiraf edib.
Faktla bağlı qəsdən əmlakın məhv edilməsi maddəsi ilə cinayət işi açılıb. Hazırda istintaq davam edir. Hüquq-mühafizə orqanları onun digər oxşar yanğınlarda da iştirakını istisna etmir.

"Just to look at the fire" -
According to information, law enforcement authorities became aware of the incident following complaints from local residents about a series of fires that happened in July of last year. During the investigation, it was determined that 16 incidents were caused by one individual.
It is reported that the suspect set fire to 15 apartments and one dilapidated non-residential building.
Police officers identified and detained the person. During the interrogation, he admitted that he carried out his actions simply to watch the fire.
A criminal case has been opened on charges of deliberate destruction of property. The investigation is currently ongoing. Law enforcement authorities do not rule out his involvement in other similar fires.