Şəhid atası vəfat etdi –
unikal.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə şəhid Vüsal Vəliyevin qardaşı Elyar İslamoğlu sosial şəbəkə hesabında yazıb.
Şəhid atası Oruc Əliyev 60 yaşında ürəktutmadan vəfat edib.
Qeyd edək ki, Əliyev Lətif Oruc oğlu 1995-ci il avqustun 15-də Şərur rayonunun Xanlıqlar kəndində anadan olub. Orta təhsilini Xanlıqlar kənd tam orta məktəbində alan Lətif 2013-2014-cü illərdə həqiqi hərbi xidmətdə olmu
2020-ci ildə müddətdən artıq həqiqi xidmət qulluqçusu olaraq orduda xidmətə başlayıb. 2020-ci il 27 oktyabr tarixində Füzuli rayonunun azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə qəhramancasına şəhid olub və Şərur şəhər Şəhidlər Xiyabanında dəfn olunub.
Lətif Əliyev ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “Şuşanın azad olunmasına görə”, “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.

Отец героя Отечественной войны Латифа Алиева скончался.
Medianews.az со ссылкой на unikal.az сообщает, что об этом в своем аккаунте в социальной сети написал брат героя Вусала Валеева — Эляр Исламоглу.
Отец героя Оруч Алиев умер в возрасте 60 лет от остановки сердца.
Отметим, что Алиев Лятиф Оруч оглы родился 15 августа 1995 года в селе Ханлыглар Шарурского района. Среднее образование получил в средней школе села Ханлыглар, в 2013-2014 годах проходил срочную военную службу.
В 2020 году начал служить в армии сверхсрочно в качестве военнослужащего. 27 октября 2020 года геройски погиб в боях за освобождение района Физули и был похоронен на аллее Шахидов города Шарур.
После смерти Лятиф Алиев был награждён медалями «За Отечество», «За освобождение Шуши», «За освобождение Ходжавенда».