Seyfəddin Dəmirlini aldadıb -
Məşhur biznesmen Allahverdi Dəmirovun icra nümayəndəsi işləyən oğlu Seyfəddin Dəmirlinin külli miqdarda pulunu ələ keçirmək istəyiblər.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki,  əvvəldən tanıdığı Rafiq Vəliyev Dəmirliyə yalan vəd verərək ondan 400 min manatdan çox pul almağa razılaşıb.
Lakin dələduzluq əməli başa çatmayıb. R.Vəliyev tutularaq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. İstintaq vaxtı onun daha iki nəfərə qarşı dələduzluq cinayəti də ortaya çıxıb.
R.Əliyev barəsində sonradan həbslə bağlı olmayan “polisin nəzarəti altına vermə” qətimkan tədbiri seçilib. Ona Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə yekun ittiham elan edilib. İş üzrə Seyfəddin Dəmirli, Gülnarə Rəhimova və Rüxsarə İbrahimova zərərçəkmiş qismində tanınıb.
Qeyd edək ki, Seyfəddin Dəmirli iki ay əvvəl Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Biləcəri qəsəbəsi üzrə nümayəndəsi təyin edilib. O, vaxtilə Təhsil Nazirliyinin Əsaslı Tikinti İdarəsinə və Bakı 6 saylı Yol İstismarı MMC-yə rəhbərlik etmiş Allahverdi Dəmirovun oğludur. Ailə mediada geniş biznes əlaqələri və çoxsaylı əmlakları ilə tanınır. A.Dəmirov bir vaxtlar MTN tərəfindən tutulması, həmin nazirlik ləğv edildikdən sonra başlanmış cinayət işində zərərçəkmiş olması ilə də gündəmə gəlmişdi. Sonralar Dəmirovun adı müxtəlif korrupsiya cinayət işləri ilə bağlı hallanıb.

Обманув Сейфаддина Дямирли -
Сына известного бизнесмена Аллахвердя Демирова, работавшего исполнительным представителем, Сейфеддина Демирли попытались похитить крупную сумму денег.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на "Кавказинфо", ранее знакомый Рафик Валиев обманом убедил Демирли передать ему более 400 тысяч манатов.
Однако мошенничество не было доведено до конца. Р.Валиев был задержан и привлечён к уголовной ответственности. В ходе расследования также выявились факты мошенничества в отношении двух других лиц.
В отношении Р. Алиева впоследствии была избрана мера пресечения "под надзором полиции", не связанная с арестом. Ему было предъявлено окончательное обвинение по соответствующей статье Уголовного кодекса. По делу Сейфеддин Демирли, Гульнара Рахимова и Рухсара Ибрагимова признаны потерпевшими.
Отметим, что два месяца назад Сейфеддин Демирли был назначен представителем главы Исполнительной власти района Бинагади по поселку Биладжары. Он сын Аллахвердя Демирова, который ранее возглавлял Главное строительное управление при Министерстве образования и ООО "Бакинское дорожное управление №6". Семья широко известна в СМИ своими бизнес-связями и многочисленной недвижимостью. А. Демиров ранее был задержан СНБ и стал потерпевшим по уголовному делу после ликвидации данного министерства. Позже имя Демирова было связано с различными уголовными делами по коррупции.
В СМИ также сообщается, что Аллахверди Демиров является двоюродным племянником бывшего министра образования Мисира Мерданова.