Seyfəddin Dəmirlini aldadıb -
Məşhur biznesmen Allahverdi Dəmirovun icra nümayəndəsi işləyən oğlu Seyfəddin Dəmirlinin külli miqdarda pulunu ələ keçirmək istəyiblər.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki,  əvvəldən tanıdığı Rafiq Vəliyev Dəmirliyə yalan vəd verərək ondan 400 min manatdan çox pul almağa razılaşıb.
Lakin dələduzluq əməli başa çatmayıb. R.Vəliyev tutularaq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. İstintaq vaxtı onun daha iki nəfərə qarşı dələduzluq cinayəti də ortaya çıxıb.
R.Əliyev barəsində sonradan həbslə bağlı olmayan “polisin nəzarəti altına vermə” qətimkan tədbiri seçilib. Ona Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə yekun ittiham elan edilib. İş üzrə Seyfəddin Dəmirli, Gülnarə Rəhimova və Rüxsarə İbrahimova zərərçəkmiş qismində tanınıb.
Qeyd edək ki, Seyfəddin Dəmirli iki ay əvvəl Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Biləcəri qəsəbəsi üzrə nümayəndəsi təyin edilib. O, vaxtilə Təhsil Nazirliyinin Əsaslı Tikinti İdarəsinə və Bakı 6 saylı Yol İstismarı MMC-yə rəhbərlik etmiş Allahverdi Dəmirovun oğludur. Ailə mediada geniş biznes əlaqələri və çoxsaylı əmlakları ilə tanınır. A.Dəmirov bir vaxtlar MTN tərəfindən tutulması, həmin nazirlik ləğv edildikdən sonra başlanmış cinayət işində zərərçəkmiş olması ilə də gündəmə gəlmişdi. Sonralar Dəmirovun adı müxtəlif korrupsiya cinayət işləri ilə bağlı hallanıb.

Deceiving Seyfəddin Demirli -
The son of the famous businessman Allahverdi Demirov, Seyfaddin Demirli, who works as an executive representative, was targeted in an attempt to seize a large amount of his money.
Medianews.az, referring to "Qafqazinfo," reports that Rafiq Valiev, whom Demirli knew from before, agreed to take more than 400 thousand manats from him by giving false promises.
However, the fraud attempt was unsuccessful. R. Valiev was caught and held criminally responsible. During the investigation, it was also revealed that he committed fraud crimes against two other individuals.
Subsequently, a non-custodial "placement under police supervision" preventive measure was chosen for R. Aliyev. He was formally charged under the relevant article of the Criminal Code. Seyfaddin Demirli, Gulnara Rahimova, and Rukhsara Ibrahimova were recognized as victims in the case.
It should be noted that two months ago, Seyfaddin Demirli was appointed as the representative of the Bineqadi District Executive Authority for the Bilejeri settlement. He is the son of Allahverdi Demirov, who once led the Ministry of Education's Major Construction Department and Baku's Road Maintenance LLC No. 6. The family is widely known in the media for their extensive business connections and numerous properties. A. Demirov previously came into the spotlight due to being detained by the Ministry of National Security and being recognized as a victim in the criminal case initiated after that ministry was abolished. Later, Demirov's name was associated with various corruption crime cases.
The media also claims that Allahverdi Demirov is a cousin of Misir Mardanov, the former Minister of Education.