Şeyxzamanovun qardaşı qızının
Bakı şəhər Nəsimi rayonu, Moskva prospekti 126 ünvanında yerləşən mənzillərin birində 71 yaşlı qadının meyiti tapılıb.
Medianews.az ARB-yə istinadən xəbər verir ki, vəfat edən Leyla Şeyxzamanova Milli Elmlər Akademiyasının Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda böyük elmi işçi olub, elmlər doktoru idi. O, mərhum aktyor, Xalq artisti Məmmədrza Şeyxzamanovun qardaşı qızıdır.
Bildirilib ki, uzun müddət tənha yaşayan qadın bir həftədən çoxdur mənzildən çıxmırmış. Binadan pis qoxu gəldiyi üçün qonşular polisə müraciət ediblər. Əraziyə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin əməkdaşları cəlb olunub və pəncərədən mənzilə daxil olduqda məlum olub ki, 71 yaşlı qadın hamam otağında vəfat edib.
L.Şeyxzamanovanın 10 günə yaxındır işə getmədiyini görən həmkarları 23 saylı Mənzil İstismar Sahəsi ilə əlaqə saxlayıblar. Çağırış əsasında FHN-in Bakı Regional Mərkəzinin xilasediciləri hadisə yerinə cəlb olunub. Həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində qadının meyiti mənzildən çıxarılıb.
Faktla bağlı Nəsimi Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır, ölüm səbəbi müəyyənləşdirilir.//Musavat.com

В одной из квартир по адресу проспект Москвы 126 в районе Насими города Баку было обнаружено тело 71-летней женщины.
Medianews.az, ссылаясь на ARB, сообщает, что умершая Лейла Шейхзаманова была старшим научным сотрудником Института математики и механики Азербайджанской академии наук и доктором наук. Она была племянницей покойного актёра, народного артиста Маммедразы Шейхзаманова.
Сообщается, что долгое время пожилая женщина жила одна и уже более недели не выходила из квартиры. Из здания исходил неприятный запах, из-за чего соседи обратились в полицию. Сотрудники Министерства по чрезвычайным ситуациям были вызваны на место, и, проникнув в квартиру через окно, выяснили, что 71-летняя женщина скончалась в ванной комнате.
Коллеги, заметив, что Л. Шейхзаманова уже почти 10 дней не выходила на работу, связались с Управлением эксплуатации жилого фонда №23. По вызову спасатели Бакинского регионального центра МЧС прибыли на место происшествия. В результате проведённых мероприятий тело женщины было извлечено из квартиры.
По факту проводится расследование в прокуратуре района Насими, устанавливаются причины смерти.//Musavat.com