Şeyxzamanovun qardaşı qızının
Bakı şəhər Nəsimi rayonu, Moskva prospekti 126 ünvanında yerləşən mənzillərin birində 71 yaşlı qadının meyiti tapılıb.
Medianews.az ARB-yə istinadən xəbər verir ki, vəfat edən Leyla Şeyxzamanova Milli Elmlər Akademiyasının Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda böyük elmi işçi olub, elmlər doktoru idi. O, mərhum aktyor, Xalq artisti Məmmədrza Şeyxzamanovun qardaşı qızıdır.
Bildirilib ki, uzun müddət tənha yaşayan qadın bir həftədən çoxdur mənzildən çıxmırmış. Binadan pis qoxu gəldiyi üçün qonşular polisə müraciət ediblər. Əraziyə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin əməkdaşları cəlb olunub və pəncərədən mənzilə daxil olduqda məlum olub ki, 71 yaşlı qadın hamam otağında vəfat edib.
L.Şeyxzamanovanın 10 günə yaxındır işə getmədiyini görən həmkarları 23 saylı Mənzil İstismar Sahəsi ilə əlaqə saxlayıblar. Çağırış əsasında FHN-in Bakı Regional Mərkəzinin xilasediciləri hadisə yerinə cəlb olunub. Həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində qadının meyiti mənzildən çıxarılıb.
Faktla bağlı Nəsimi Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır, ölüm səbəbi müəyyənləşdirilir.//Musavat.com

The body of a 71-year-old woman was found in one of the apartments located at 126 Moscow Avenue, Nasimi district, Baku city.
Medianews.az reports, referring to ARB, that the deceased Leyla Sheyxzamanova was a senior scientific worker at the Institute of Mathematics and Mechanics of the National Academy of Sciences and held a Doctorate of Sciences. She was the niece of the late actor, People's Artist Məmmədrza Sheyxzamanov.
It was reported that the woman, who had lived alone for a long time, had not left the apartment for more than a week. Neighbors contacted the police due to a bad odor coming from the building. Employees of the Ministry of Emergency Situations were involved, and upon entering the apartment through the window, it was discovered that the 71-year-old woman had died in the bathroom.
Colleagues, who saw that L. Sheyxzamanova had not gone to work for nearly 10 days, contacted the Housing Maintenance Unit No. 23. Rescuers from the Baku Regional Center of the Ministry of Emergency Situations were called to the scene upon the call. As a result of the measures taken, the woman's body was removed from the apartment.
An investigation is being conducted at the Nasimi District Prosecutor's Office regarding the incident, and the cause of death is being determined.//Musavat.com