Sinif yoldaşının üzərinə spirt tökərək yandıran məktəbliyə
Medianews.az APA-ya istinadla xəbər verir ki, Yasamal rayon Polis İdarəsində faktla bağlı cinayət işi başlanıb. İstintaq tədbirləri davam etdirilir.
TƏBİB-dən verilən məlumata görə, aprelin 20-də yanıq xəsarətləri ilə Nərimanov Tibb Mərkəzinin nəznində olan Yanıq Mərkəzinə hospitalizasiya olunan 2011-ci il təvəllüdlü yeniyetmənin (kişi) müalicəsi Reanimasiya şöbəsində davam etdirilir. Vəziyyəti ağır olaraq qiymətləndirilir.
Qeyd edək ki, aprelin 20-də 286 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin IX sinif şagirdi sinif yoldaşına xəsarət yetirib. Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən şəxs polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Məlumata görə, 2010-cu il təvəllüdlü yeniyetmə 2011-ci il təvəllüdlü şəxsin üzərinə spirt tökərək alışqanla yandırıb.

A criminal case has been opened in Baku regarding the injury of a 9th-grade secondary school student.
Medianews.az reports, citing APA, that a criminal case has been initiated at the Yasamal District Police Department related to the incident. Investigation measures are ongoing.
According to information from TƏBİB, on April 20, a teenager born in 2011, who was hospitalized with burn injuries at the Burn Center under the Narimanov Medical Center, continues treatment in the Intensive Care Unit. His condition is assessed as serious.
It is noted that on April 20, a 9th-grade student of secondary school No. 286 injured a classmate. The person suspected of causing the incident was detained by police officers.
According to the information, the teenager born in 2010 poured alcohol on the person born in 2011 and set him on fire with a lighter.