SON DƏQİQƏ! ABŞ xüsusi təyinatlıları İrana daxil oldu
ABŞ ordusunun xüsusi təyinatlı dəstələri itkin düşmüş hərbçilərini tapmaq məqsədilə İran ərazisində gizli axtarış-xilasetmə əməliyyatı həyata keçirib. “The Telegraph” nəşrinin yaydığı məlumata görə, əməliyyat vurulmuş Amerika qırıcısının pilotlarının xilas edilməsinə yönəlib.
Medianews.az NOCOMMENT.az-a istinadən xəbər verir ki, qırıcının qəzaya uğraması nəticəsində iki ekipaj üzvü katapult edərək sağ qalmağı bacarıb. Bundan sonra İran hərbçiləri ilə ABŞ xüsusi təyinatlıları arasında amerikalı pilotları ilk tapmaq üçün gərgin “zaman yarışı” başlayıb.
Həyata keçirilən riskli əməliyyat nəticəsində pilotlardan biri ABŞ hərbçiləri tərəfindən tapılaraq İran ərazisindən təhlükəsiz şəkildə çıxarılıb. Digər ekipaj üzvünün taleyi və əməliyyatın detalları barədə hələlik əlavə məlumat verilmir. Hazırda bölgədə vəziyyətin olduqca gərgin olduğu bildirilir.

Спецподразделения армии США провели секретную поисково-спасательную операцию на территории Ирана с целью обнаружения пропавших военнослужащих. По информации издания "The Telegraph", операция была направлена на спасение пилотов сбитого американского истребителя.
Согласно сообщению Medianews.az со ссылкой на NOCOMMENT.az, в результате аварии истребителя два члена экипажа катапультировались и сумели выжить. После этого стартовала напряжённая "гонка со временем" между иранскими военными и американскими спецназовцами за первоочередное обнаружение американских пилотов.
В результате рискованной операции один из пилотов был найден американскими военными и безопасно выведен с территории Ирана. О судьбе другого члена экипажа и деталях операции пока не сообщается. В настоящее время в регионе отмечается крайне напряжённая обстановка.