SON DƏQİQƏ! ABŞ xüsusi təyinatlıları İrana daxil oldu
ABŞ ordusunun xüsusi təyinatlı dəstələri itkin düşmüş hərbçilərini tapmaq məqsədilə İran ərazisində gizli axtarış-xilasetmə əməliyyatı həyata keçirib. “The Telegraph” nəşrinin yaydığı məlumata görə, əməliyyat vurulmuş Amerika qırıcısının pilotlarının xilas edilməsinə yönəlib.
Medianews.az NOCOMMENT.az-a istinadən xəbər verir ki, qırıcının qəzaya uğraması nəticəsində iki ekipaj üzvü katapult edərək sağ qalmağı bacarıb. Bundan sonra İran hərbçiləri ilə ABŞ xüsusi təyinatlıları arasında amerikalı pilotları ilk tapmaq üçün gərgin “zaman yarışı” başlayıb.
Həyata keçirilən riskli əməliyyat nəticəsində pilotlardan biri ABŞ hərbçiləri tərəfindən tapılaraq İran ərazisindən təhlükəsiz şəkildə çıxarılıb. Digər ekipaj üzvünün taleyi və əməliyyatın detalları barədə hələlik əlavə məlumat verilmir. Hazırda bölgədə vəziyyətin olduqca gərgin olduğu bildirilir.

US military special forces have conducted a secret search and rescue operation in Iranian territory to find missing soldiers. According to information published by "The Telegraph," the operation aimed to rescue the pilots of the downed American fighter jet.
Medianews.az, citing NOCOMMENT.az, reports that as a result of the fighter jet crash, two crew members managed to eject and survive. After that, a tense "race against time" began between Iranian soldiers and US special forces to be the first to locate the American pilots.
As a result of the risky operation carried out, one of the pilots was found by US soldiers and safely extracted from Iranian territory. No additional information has been provided yet about the fate of the other crew member or the details of the operation. It is currently reported that the situation in the region is very tense.