Stilisti öldürən şəxslə bağlı
Bakıda stilist Orxan Seyidovu qətlə yetirməkdə ittiham olunan Pərviz Həsənovun barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
Medianews.az Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, Ali Məhkəmədə hakim İlqar Cəfərovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda qərar elan olunub, şikayət təmin edilməyib.
İttihama görə, hadisə ötən ilin martında paytaxtın Xətai rayonunda qeydə alınıb.
1988-ci il təvəllüdlü Orxan Seyidov şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaranmış münaqişə zamanı 1999-cu il təvəllüdlü Pərviz Həsənov tərəfindən çoxsaylı bıçaq xəsarətləri yetirilərək öldürülüb.
İstintaq orqanı tərəfindən Pərviz Həsənovun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham elan edilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmünə əsasən, Pərviz Həsənov 17 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Sosial mediada yayılan xəbərlərdə bildirilib ki, mərhum Orxan Seyidov stilist kimi fəaliyyət göstərib.

Regarding the person who killed the stylist
The court process regarding the cassation appeal against the verdict on Pərviz Həsənov, accused of murdering stylist Orxan Seyidov in Baku, has concluded.
Medianews.az reports, citing Pravda.az, that the decision was announced at the Supreme Court session chaired by judge İlqar Cəfərov, and the appeal was denied.
According to the accusation, the incident was recorded in March of last year in the Xətai district of the capital.
Orxan Seyidov, born in 1988, was killed by Pərviz Həsənov, born in 1999, by inflicting multiple stab wounds during a conflict arising from personal relations.
The investigation body charged Pərviz Həsənov under Article 120.2.4 (murder with special cruelty or by a generally dangerous method) of the Criminal Code.