Stilisti öldürən şəxslə bağlı
Bakıda stilist Orxan Seyidovu qətlə yetirməkdə ittiham olunan Pərviz Həsənovun barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
Medianews.az Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, Ali Məhkəmədə hakim İlqar Cəfərovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda qərar elan olunub, şikayət təmin edilməyib.
İttihama görə, hadisə ötən ilin martında paytaxtın Xətai rayonunda qeydə alınıb.
1988-ci il təvəllüdlü Orxan Seyidov şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaranmış münaqişə zamanı 1999-cu il təvəllüdlü Pərviz Həsənov tərəfindən çoxsaylı bıçaq xəsarətləri yetirilərək öldürülüb.
İstintaq orqanı tərəfindən Pərviz Həsənovun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham elan edilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmünə əsasən, Pərviz Həsənov 17 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Sosial mediada yayılan xəbərlərdə bildirilib ki, mərhum Orxan Seyidov stilist kimi fəaliyyət göstərib.

По поводу лица, убившего стилиста
В Баку завершился судебный процесс по кассационной жалобе на приговор, вынесенный Парвизу Гасанова, обвиняемому в убийстве стилиста Орхана Сеидова.
Medianews.az, ссылаясь на Pravda.az, сообщает, что на заседании Верховного суда под председательством судьи Ильгара Джафарова было оглашено решение — жалоба отклонена.
По обвинению, инцидент произошел в марте прошлого года в Хатаинском районе столицы.
Родившийся в 1988 году Орхан Сеидов был убит 1999 года рождения Парвизом Гасановым в ходе конфликта на почве личных отношений, которому нанесено множество ножевых ранений.
Следственные органы предъявили Парвизу Гасанову обвинение по статье 120.2.4 Уголовного кодекса (убийство, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом).
Согласно приговору Баковского суда по тяжким преступлениям, Парвиз Гасанов приговорен к 17 годам лишения свободы.