Sumqayıtda dəm qazından zəhərlənən 6 azyaşlıdan biri
03.04.2026-cı il tarixində saat 15:00 radələrində Sumqayıt Tibb Mərkəzinin Uşaq Xəstəxanasına hospitalizasiya olunan 2024-cü il təvəllüdlü azyaşlının (qadın cinsli) aparılan reanimasiya tədbirlərinə baxmayaraq, 04.04.2026-cı il tarixində saat 05:10 radələrində bioloji ölüm faktı qeydə alınıb.
Bu barədə APA-ya TƏBİB-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, meyit təşrih olunması üçün aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
"Qeyd edək ki, azyaşlı 01.04.2026-cı il tarixində saat 18:10 radələrində dəm qazı zəhərlənməsi səbəbilə Reanimasiya şöbəsinə yerləşdirilmiş və yaxınlarının yazılı iltizamına əsasən 02.04.2026-cı il tarixində evə buraxılmışdı.
Əlavə edək ki, digər 5 nəfərin müalicəsi tibb müəssisəsinin müvafiq şöbəsində davam etdirilir, vəziyyətləri stabildir",- məlumatda qeyd edilib.

One of the 6 young children poisoned by carbon monoxide in Sumqayit
On 03.04.2026, at around 15:00, despite the resuscitation efforts for the minor (female) born in 2024 who was hospitalized at the Sumqayıt Medical Center Children's Hospital, the fact of biological death was recorded on 04.04.2026 at around 05:10.
According to information from TƏBİB to APA.
It was reported that the body was handed over to the relevant authorities for autopsy.
"It should be noted that the minor was admitted to the Intensive Care Unit on 01.04.2026 at around 18:10 due to carbon monoxide poisoning and was discharged home on 02.04.2026 based on the written consent of the relatives.
Additionally, the treatment of the other 5 people continues in the respective department of the medical institution, and their condition is stable," the information stated.