Sumqayıtda mebel sexində yanğın -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Sumqayıt şəhəri, Y.Məmmədov küçəsində yerləşən mebel sexində yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Medianews.az xəbər verir ki, məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin qüvvələri cəlb olunub.
Yanğınsöndürənlərin çevik müdaxiləsi sayəsində mebel sexində baş vermiş yanğın genişlənməsinə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Yanğın nəticəsində ümumi sahəsi 750kv.m olan mebel sexinin yanar konstruksiyaları 70kv.m sahədə yanıb. Sexin böyük hissəsi, içərisində olan mebel və taxta materiallar yanğından mühafizə olunub.

В горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям поступило сообщение о возгорании в мебельном цехе, расположенном на улице Ю.Мамедова в городе Сумгайыт.
Как сообщает Medianews.az, по данному сообщению незамедлительно на место происшествия были привлечены силы Государственной службы пожарной охраны МЧС.
Благодаря оперативному вмешательству пожарных пожар в мебельном цехе был быстро потушен, не дав ему возможности распространиться.
В результате пожара, площадь горючих конструкций мебельного цеха составила 70 кв.м при общей площади цеха в 750 кв.м. Большая часть цеха, а также находящаяся внутри мебель и древесные материалы были защищены от огня.