TƏBİB müşavirləri 15 min manat
TƏBİB-də işdən çıxarılan müşavirlərin aylıq 15 min manat maaş alması ilə bağlı yayılan məlumatlar ciddi müzakirələrə səbəb olub.
Medianews.az Bakupost.az-a istinadla xəbər verir ki, TƏBİB sədrinin müşavirlərinin rəsmi əməkhaqları 15 000 deyil, 4200 manatdan başlayaraq 6000 manata qədər dəyişib. Lakin burada mühüm detal var: beş müşavirdən dördü yarım ştat əsaslarla çalışıb. Bu isə o deməkdir ki, həmin şəxslər göstərilən məbləğin tamını deyil, yarısını alıblar.
Bildirilir ki, yalnız bir müşavir – təchizat məsələləri üzrə müşavir Elnur Qurbanov tam ştatla fəaliyyət göstərib və tam əmək haqqı alıb.
Beləliklə, TƏBİB müşavirlərinin 15 min manat maaş alması ilə bağlı yayılan iddialar reallığı əks etdirmir. Mövcud rəqəmlər və ştat bölgüsü göstərir ki, ictimaiyyətə təqdim olunan məlumatlarla faktlar arasında ciddi fərq var.
Qeyd edək ki, TƏBİB-in işdən çıxarılan müşavirlərinin - Elnur Qurbanov, Emil Qasımov, Pərvin Əkbərov və Vüqar Yaqublunun vəzifədən azad edilməsi ilə bağlı məlumat dünən yayılıb.

The information about the advisors dismissed from TƏBİB receiving a monthly salary of 15,000 manats has caused serious discussions.
Medianews.az, referring to Bakupost.az, reports that the official salaries of TƏBİB chairman's advisors ranged not from 15,000 but from 4,200 manats up to 6,000 manats. However, there is an important detail here: four out of five advisors worked on a half-time basis. This means that these individuals received not the full indicated amount but half of it.
It is reported that only one advisor – Elnur Qurbanov, the advisor on supply matters – worked full-time and received the full salary.
Thus, the claims about TƏBİB advisors receiving 15,000 manat salaries do not reflect reality. The existing figures and staff division show that there is a significant discrepancy between the information presented to the public and the facts.