TƏBİB müşavirləri 15 min manat
TƏBİB-də işdən çıxarılan müşavirlərin aylıq 15 min manat maaş alması ilə bağlı yayılan məlumatlar ciddi müzakirələrə səbəb olub.
Medianews.az Bakupost.az-a istinadla xəbər verir ki, TƏBİB sədrinin müşavirlərinin rəsmi əməkhaqları 15 000 deyil, 4200 manatdan başlayaraq 6000 manata qədər dəyişib. Lakin burada mühüm detal var: beş müşavirdən dördü yarım ştat əsaslarla çalışıb. Bu isə o deməkdir ki, həmin şəxslər göstərilən məbləğin tamını deyil, yarısını alıblar.
Bildirilir ki, yalnız bir müşavir – təchizat məsələləri üzrə müşavir Elnur Qurbanov tam ştatla fəaliyyət göstərib və tam əmək haqqı alıb.
Beləliklə, TƏBİB müşavirlərinin 15 min manat maaş alması ilə bağlı yayılan iddialar reallığı əks etdirmir. Mövcud rəqəmlər və ştat bölgüsü göstərir ki, ictimaiyyətə təqdim olunan məlumatlarla faktlar arasında ciddi fərq var.
Qeyd edək ki, TƏBİB-in işdən çıxarılan müşavirlərinin - Elnur Qurbanov, Emil Qasımov, Pərvin Əkbərov və Vüqar Yaqublunun vəzifədən azad edilməsi ilə bağlı məlumat dünən yayılıb.

Информация о том, что уволенные советники в TƏBİB получают месячную зарплату в 15 тысяч манатов, вызвала серьезные обсуждения.
Medianews.az , ссылаясь на Bakupost.az, сообщает, что официальные зарплаты советников председателя TƏBİB варьируются не от 15 000, а от 4200 до 6000 манатов. Однако здесь есть важная деталь: из пяти советников четверо работали на полставки. Это означает, что эти лица получали не полную указанную сумму, а только половину.
Отмечается, что только один советник – советник по вопросам снабжения Элнур Гурбанов – работал на полную ставку и получал полную зарплату.
Таким образом, утверждения о том, что советники TƏBİB получают зарплату в 15 тысяч манатов, не соответствуют действительности. Существующие цифры и распределение ставок показывают, что между информацией, представленной общественности, и фактами существует существенное расхождение.
Отметим, что информация об увольнении советников TƏBİB – Элнура Гурбанова, Эмиля Гасымова, Первина Акберова и Вугара Ягублу – была распространена вчера.