Təcili yardım maşınlarına hücumla bağlı iki nəfər tutulub
Londonun Qolders Qrin ərazisində yəhudi icmasına məxsus könüllülər tərəfindən idarə olunan təcili yardım maşınlarına qarşı törədilmiş yanğın hücumu ilə bağlı iki nəfər saxlanılıb.
“The Independent” xəbər verir ki, London Metropoliten Polisi bu gün səhər saatlarında 47 və 45 yaşlı, Britaniya vətəndaşı olan iki kişini həyat üçün təhlükə yaratmaq məqsədilə qəsdən yanğın törətmək şübhəsi ilə saxlayıb.
Saxlanılan şəxslər bazar ertəsi gecə saatlarında Londonun şimalında baş verən hadisə ilə bağlı aparılan istintaq çərçivəsində müəyyən edilib. Bildirilir ki, gecə saat 01:35 radələrində Qolders Qrin ərazisində fəaliyyət göstərən “Hatzola” könüllü təcili yardım xidmətinə məxsus dörd avtomobil yandırılıb.

Two people have been detained in connection with the attack on ambulances.
Two people have been detained in connection with an arson attack on ambulances operated by volunteers belonging to the Jewish community in the Golders Green area of London.
"The Independent" reports that the London Metropolitan Police this morning detained two men aged 47 and 45, both British citizens, on suspicion of deliberately committing arson with the intent to endanger life.
The detained individuals were identified during an investigation into an incident that occurred on Monday night in north London. It is reported that around 1:35 AM, four vehicles belonging to the "Hatzola" volunteer ambulance service operating in the Golders Green area were set on fire.