Təcili yardım maşınlarına hücumla bağlı iki nəfər tutulub
Londonun Qolders Qrin ərazisində yəhudi icmasına məxsus könüllülər tərəfindən idarə olunan təcili yardım maşınlarına qarşı törədilmiş yanğın hücumu ilə bağlı iki nəfər saxlanılıb.
“The Independent” xəbər verir ki, London Metropoliten Polisi bu gün səhər saatlarında 47 və 45 yaşlı, Britaniya vətəndaşı olan iki kişini həyat üçün təhlükə yaratmaq məqsədilə qəsdən yanğın törətmək şübhəsi ilə saxlayıb.
Saxlanılan şəxslər bazar ertəsi gecə saatlarında Londonun şimalında baş verən hadisə ilə bağlı aparılan istintaq çərçivəsində müəyyən edilib. Bildirilir ki, gecə saat 01:35 radələrində Qolders Qrin ərazisində fəaliyyət göstərən “Hatzola” könüllü təcili yardım xidmətinə məxsus dörd avtomobil yandırılıb.

В районе Голдерс Грин в Лондоне были задержаны двое человек по делу о поджоге скорых помощи, управляемых добровольцами из еврейской общины.
Сообщает «The Independent», что Столичная полиция Лондона сегодня утром задержала двух мужчин в возрасте 47 и 45 лет, граждан Великобритании, подозреваемых в умышленном поджоге с целью создания угрозы для жизни.
Задержанные были установлены в рамках расследования инцидента, произошедшего в ночь на понедельник на севере Лондона. Сообщается, что около 01:35 в районе Голдерс Грин были подожжены четыре автомобиля службы добровольной скорой помощи «Hatzola».