Telefonu ayaqqabısının altında gizlədibmiş –
Bu gün Azərbaycan dilindən fərqli dillərdə tədris aparılan ümumi təhsil müəssisələrinin 9-cu və 11-ci sinif şagirdləri üçün buraxılış imtahanı çərçivəsində Azərbaycan dili (dövlət dili kimi) imtahanı keçirilib. Həmçinin ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul imtahanını Azərbaycan dilindən fərqli dildə verən əvvəlki illərin məzunları imtahan veriblər.
DİM-dən Medianews.az-a bildirilib ki, ilkin məlumatlara əsasən, imtahan binasının girişində yoxlama zamanı bir nəfərin ayaqqabısının altında gizlədilmiş mobil telefon aşkarlanıb. Qeyd olunan hal aktlaşdırılıb və araşdırma aparılacaq.

Телефон он спрятал под обувью –
Сегодня для учеников 9-х и 11-х классов общеобразовательных учреждений с преподаванием на языках, отличных от азербайджанского, был проведён выпускной экзамен по азербайджанскому языку (в качестве государственного языка). Также выпускники предыдущих лет, сдающие вступительный экзамен в высшие и средние специальные учебные заведения на другом языке, отличном от азербайджанского, прошли экзамен.
Из ДИМ сообщили Medianews.az-, что согласно предварительным данным, при проверке у входа в экзаменационный корпус был обнаружен мобильный телефон, спрятанный под обувью одного из участников. Данный факт был зафиксирован актом, будет проведено расследование.