Teleqram hətta VPN vasitəsilə də
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Rusiya Dövlət Dumasının İnformasiya Siyasəti Komitəsinin sədr müavini Andrey Svintsov deyib.
“Roskomnadzor” VPN trafikini izləmək üçün texniki imkanlara malikdir. Teleqram həmçinin VPN vasitəsilə də yavaşlayacaq. Əgər kimsə düşünürsə ki, hamı VPN yükləyib messencerdən istifadə etməyə davam edəcək, sizi məyus etməyə tələsirəm - heç nə işə yaramayacaq”, - o bildirib.
O qeyd edib ki, ölkədə yalnız media işi üçün istifadə edilən qanuni VPN xidmətləri qala bilər./axar.az

Мессенджер Telegram в России не будет работать даже при использовании VPN.
Medianews.az сообщает, что об этом заявил заместитель председателя Комитета Государственной Думы России по информационной политике Андрей Свинцов.
«Роскомнадзор» обладает техническими возможностями для отслеживания VPN-трафика. Telegram также будет замедляться при использовании VPN. Если кто-то думает, что все скачивают VPN и будут продолжать пользоваться мессенджером, спешу вас разочаровать — это ни к чему не приведет», — сказал он.
Он отметил, что в стране могут остаться только те легальные VPN-сервисы, которые используются исключительно для работы СМИ./axar.az