Təyyar Bayramov - "Sənətə gəlişimi anama borcluyam"
"Anama minnətdaram ki, məni və 3 bacımı böyütdü. Hamımızı evlə təmin etdi. 15 yaşım olarkən atam şəhid olub. Anam əziyyətimizi çəkib".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri Əməkdar artist Təyyar Bayramov "Mədəni şou"da deyib. Xanəndə ailəsindən və sənətə gəlişindən danışaraq anasına və ustadına minnətdarlığını bildirib:
"Sənət həyatımda isə ustadım Mənsum İbrahimova borcluyam. Həyatda yaxşı insanlar var ki, qarşımıza çıxır. Amma hər şeyin səbəbkarı, yaşama səbəbim, gözümün nuru anamdır. Məni sənətə də anam gətirib. Məndən xəbərsiz Mənsum müəllimin yanına gedib və deyib ki, istedadlı oğlum var. Uşaq deyil, yaşı da var. Sənətimə gəlişimi onların adı ilə bağlıdır"./Axşam.az

"Я благодарен маме за то, что она воспитывала меня и трех моих сестер. Она обеспечила нас всех жильём. Когда мне было 15 лет, мой отец погиб как шехид. Мама переносила наши трудности".
Medianews.az сообщает, что эти слова произнёс Заслуженный артист Тейяр Байрамов в программе "Культурное шоу". Певец рассказал о своей семье и приходе в искусство, выразив благодарность матери и наставнику:
"В своей артистической жизни я обязан своему наставнику Мансуму Ибрагимову. В жизни есть хорошие люди, которые встречаются на нашем пути. Но причиной всего, причиной моего существования, светом моих глаз является моя мать. Моя мама тоже привела меня в искусство. Не предупреждая меня, она пришла к учителю Мансуму и сказала, что у неё талантливый сын. Он не ребёнок, у него уже есть возраст. Мой приход в искусство связан с их именами". /Axşam.az