Tramp İrana qarşı əməliyyatın dayandırılmasından danışıb
ABŞ Prezidenti Donald Tramp bildirib ki, İrana qarşı hərbi əməliyyatın dayandırılması barədə qərar İsrailin baş naziri Binyamin Netanyahu ilə birlikdə veriləcək.
Medianews.az Report-a istinadla bildirir ki, Tramp bunu "The Times of Israel" qəzetinə müsahibəsində deyib.
"Düşünürəm ki, bu, birgə qərardır. Bir az", - Tramp qərarı təkbaşına, yoxsa Netanyahu ilə birlikdə verəcəyi ilə bağlı suala cavab verib.
"Qərarı uyğun vaxtda verəcəyəm, amma hər şey nəzərə alınacaq", - Amerika lideri əlavə edib.
İsrailin ABŞ-nin iştirakı olmadan əməliyyatı davam etdirməsi ehtimalı ilə bağlı suala Tramp belə cavab verib: "Düşünmürəm ki, bu, lazım olacaq".
Xatırladaq ki, fevralın 28-də ABŞ və İsrail İrana qarşı hərbi əməliyyata başlayıb. İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) İsraildəki obyektlərə hücum edərək, genişmiqyaslı cavab əməliyyatı başladığını açıqlayıb. Həmçinin ABŞ-nin Bəhreyn, İordaniya, Qətər, Küveyt, BƏƏ və Səudiyyə Ərəbistanındakı obyektləri də zərbələrə məruz qalıb.

Trump has spoken about the suspension of the operation against Iran.
U.S. President Donald Trump stated that the decision to halt military operations against Iran will be made jointly with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.
Medianews.az, citing Report, reports that Trump said this in an interview with "The Times of Israel" newspaper.
"I think this is a joint decision. A little," Trump answered when asked whether he would make the decision alone or together with Netanyahu.
"I will make the decision at an appropriate time, but everything will be taken into account," the American leader added.
Regarding the possibility of Israel continuing the operation without U.S. participation, Trump responded: "I don't think that will be necessary."
Recall that on February 28, the U.S. and Israel launched a military operation against Iran. The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) attacked facilities in Israel, declaring the start of a large-scale counter-operation. Additionally, U.S. facilities in Bahrain, Jordan, Qatar, Kuwait, the UAE, and Saudi Arabia were also targeted by strikes.