Tramp kralla görüşdə protokol qaydalarını pozdu -
Böyük Britaniya Kralı III Çarlz ABŞ-yə rəsmi səfəri zamanı gözlənilməz hadisə yaşanıb. Belə ki, Vaşinqtonda rəsmi qarşılanmadan sonra ABŞ lideri Donald Tramp protokol qaydalarını pozub. O, qaydalara zidd olaraq, kralın çiyninə toxunub.
Bu barədə "Daily Mail" qəzeti məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, kral protokoluna əsasən, heç kim monarxla fiziki təmasın təşəbbüskarı ola bilməz. Buna baxmayaraq, Donald Tramp öz rəğbətini bildirmək məqsədilə III Çarlzın çiyninə sadəcə nəzakətlə toxunub.
"Bu hərəkət kral protokolunu pozdu. Mühüm bir bənd, yəni yazılmamış qayda odur ki, kral ailəsinə heç vaxt fiziki təmas etmək olmaz", - deyə materialın müəllifi qeyd edib.
Xatırladaq ki, Böyük Britaniya Kralı III Çarlz, həyat yoldaşı, kraliça Kamilla ilə birlikdə ABŞ-yə dördgünlük səfər ediblər.

Трамп нарушил протокольные правила на встрече с королём -
Король Великобритании Карл III во время официального визита в США столкнулся с неожиданным инцидентом. Так, после официальной встречи в Вашингтоне лидер США Дональд Трамп нарушил протокольные правила. Он, вопреки правилам, дотронулся до плеча короля.
Об этом сообщает газета "Daily Mail".
Отмечается, что согласно королевскому протоколу никто не может быть инициатором физического контакта с монархом. Тем не менее, Дональд Трамп с целью выразить свою симпатию просто вежливо прикоснулся к плечу Карла III.
"Это действие нарушило королевский протокол. Важный пункт, то есть неписаное правило гласит, что к королевской семье никогда нельзя прикасаться физически", — отметил автор материала.
Напомним, что король Великобритании Карл III вместе с супругой, королевой Камиллой, совершили четырехдневный визит в США.