Tramp kralla görüşdə protokol qaydalarını pozdu -
Böyük Britaniya Kralı III Çarlz ABŞ-yə rəsmi səfəri zamanı gözlənilməz hadisə yaşanıb. Belə ki, Vaşinqtonda rəsmi qarşılanmadan sonra ABŞ lideri Donald Tramp protokol qaydalarını pozub. O, qaydalara zidd olaraq, kralın çiyninə toxunub.
Bu barədə "Daily Mail" qəzeti məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, kral protokoluna əsasən, heç kim monarxla fiziki təmasın təşəbbüskarı ola bilməz. Buna baxmayaraq, Donald Tramp öz rəğbətini bildirmək məqsədilə III Çarlzın çiyninə sadəcə nəzakətlə toxunub.
"Bu hərəkət kral protokolunu pozdu. Mühüm bir bənd, yəni yazılmamış qayda odur ki, kral ailəsinə heç vaxt fiziki təmas etmək olmaz", - deyə materialın müəllifi qeyd edib.
Xatırladaq ki, Böyük Britaniya Kralı III Çarlz, həyat yoldaşı, kraliça Kamilla ilə birlikdə ABŞ-yə dördgünlük səfər ediblər.

Trump broke protocol rules during the meeting with the king -
King Charles III of Great Britain experienced an unexpected incident during his official visit to the United States. After the official reception in Washington, US leader Donald Trump broke protocol. Contrary to the rules, he touched the king's shoulder.
This information was reported by the "Daily Mail" newspaper.
It is noted that according to royal protocol, no one can initiate physical contact with the monarch. Nevertheless, Donald Trump simply touched Charles III's shoulder politely to show his affection.
"This act violated royal protocol. An important clause, that is, an unwritten rule, is that physical contact with the royal family is never allowed," the article's author noted.
It is worth recalling that King Charles III of Great Britain, together with his wife, Queen Camilla, made a four-day visit to the United States.