Tramp Vaşinqtonda atışmada şübhəli bilinən şəxsin
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyası əməkdaşlarını "Washington Hilton" hotelindəki qəbulu zamanı atışmada şübhəli bilinən şəxsin fotolarını və videolarını "Truth Social" sosial media platformasında paylaşıb.
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, paylaşılmış görüntülərdə əlləri arxasına qandallanmış vəziyyətdə yerdə uzanan kişi görünür.
Prezident həmçinin hadisə anını əks etdirən müşahidə kamerasının videosunu da paylaşıb. Görüntülərdə silahlı kişinin təhlükəsizlik məntəqəsindən keçməyə çalışdığı, daha sonra təhlükəsizlik işçilərinin ona atəş açdığı görünür.
Qeyd edək ki ABŞ Prezidenti Donald Tramp təhlükəsizlik sahəsində insidentdən sonra Vaşinqtondakı hotellərdən birində keçirilən Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyası üzvlərinin qəbulu zamanı təxliyə edilib. Yayımlanan görüntülərə görə, zalda yüksək səslər eşidilib, bundan sonra çaxnaşma baş verib. ABŞ Məxfi Xidmətinin əməkdaşları Prezidenti, birinci xanım Melaniya Trampı, Vitse-prezident Cey Di Vensi və Ağ Evin Mətbuat katibini zaldan çıxarıblar.

Трамп в Вашингтоне подозреваемый в стрельбе
Президент США Дональд Трамп поделился фотографиями и видео подозреваемого в стрельбе в социальных медиа на платформе "Truth Social" во время приёма сотрудников Ассоциации корреспондентов Белого дома в отеле "Washington Hilton".
Medianews.az, ссылаясь на "Report", сообщает, что на опубликованных кадрах видно мужчину, лежащего на земле с закованными за спиной руками.
Президент также опубликовал видео с камеры наблюдения, на котором запечатлён момент происшествия. На кадрах видно, как вооружённый мужчина пытается пройти через контроль безопасности, после чего сотрудники службы безопасности открывают по нему огонь.
Отметим, что после инцидента в сфере безопасности Президент США Дональд Трамп был эвакуирован с приёма членов Ассоциации корреспондентов Белого дома, проходившего в одном из отелей Вашингтона. На опубликованных кадрах слышны громкие звуки, после чего начинается суматоха. Сотрудники Секретной службы США вывели из зала Президента, первую леди Меланию Трамп, вице-президента Майка Пенса и пресс-секретаря Белого дома.