Tramp Vaşinqtonda atışmada şübhəli bilinən şəxsin
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyası əməkdaşlarını "Washington Hilton" hotelindəki qəbulu zamanı atışmada şübhəli bilinən şəxsin fotolarını və videolarını "Truth Social" sosial media platformasında paylaşıb.
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, paylaşılmış görüntülərdə əlləri arxasına qandallanmış vəziyyətdə yerdə uzanan kişi görünür.
Prezident həmçinin hadisə anını əks etdirən müşahidə kamerasının videosunu da paylaşıb. Görüntülərdə silahlı kişinin təhlükəsizlik məntəqəsindən keçməyə çalışdığı, daha sonra təhlükəsizlik işçilərinin ona atəş açdığı görünür.
Qeyd edək ki ABŞ Prezidenti Donald Tramp təhlükəsizlik sahəsində insidentdən sonra Vaşinqtondakı hotellərdən birində keçirilən Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyası üzvlərinin qəbulu zamanı təxliyə edilib. Yayımlanan görüntülərə görə, zalda yüksək səslər eşidilib, bundan sonra çaxnaşma baş verib. ABŞ Məxfi Xidmətinin əməkdaşları Prezidenti, birinci xanım Melaniya Trampı, Vitse-prezident Cey Di Vensi və Ağ Evin Mətbuat katibini zaldan çıxarıblar.

Trump in Washington in the shooting, the person considered a suspect
U.S. President Donald Trump shared photos and videos of a person suspected in a shooting during a reception for the White House Correspondents' Association staff at the "Washington Hilton" hotel on the social media platform "Truth Social."
Medianews.az, citing "Report," reports that the shared footage shows a man lying on the ground with his hands handcuffed behind his back.
The President also shared a surveillance camera video depicting the moment of the incident. The footage shows the armed man trying to pass through the security checkpoint, after which security personnel opened fire on him.
It should be noted that U.S. President Donald Trump was evacuated during the reception for members of the White House Correspondents' Association held at one of the hotels in Washington following the security incident. According to the released footage, loud noises were heard in the hall, followed by chaos. Secret Service agents escorted the President, First Lady Melania Trump, Vice President Kayleigh McEnany, and the White House Press Secretary out of the hall.