Trampdan Hörmüzlə bağlı
ABŞ prezidenti Donald Tramp sosial şəbəkədəki qeyri-adi paylaşımı ilə yenidən diqqət mərkəzinə düşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, Amerika lideri özünə məxsus "Truth Social" platformasında yeni coğrafi obyektin, "Tramp boğazı"nın əks olunduğu xəritəni paylaşıb.
Təqdim olunan görüntüdə Fars və Oman körfəzlərinin xəritəsi yer alıb və burada tankerlərin məhz "Tramp boğazı"ndan keçərək hərəkət etdiyi göstərilib.
Beləliklə, ABŞ lideri qlobal neft tədarükünün mühüm hissəsinin daşındığı dünyanın ən strateji dəniz dəhlizlərindən birini ironik formada "yenidən adlandırıb".//Musavat.com

Президент США Дональд Трамп вновь оказался в центре внимания благодаря необычному посту в социальной сети.
Medianews.az сообщает, что американский лидер поделился на принадлежащей ему платформе "Truth Social" картой с новым географическим объектом — "проливом Трамп".
На представленной карте показаны Персидский и Оманский заливы, и отмечено, что танкеры движутся именно через "пролив Трамп".
Таким образом, лидер США в ироничной форме "переименовал" один из самых стратегически важных морских путей мира, через который проходит значительная часть глобального нефтяного снабжения.//Musavat.com